"Rekin Godzilla". Odkryto szczątki potwora sprzed 300 mln lat. Zobacz, jak wyglądał

75

W Nowym Meksyku w USA naukowcy natknęli się na szczątki rekina sprzed 300 mln lat. Ze względu na swoje rozmiary i budowę określa się go mianem "rekina Godzilli".

"Rekin Godzilla". Odkryto szczątki potwora sprzed 300 mln lat. Zobacz, jak wyglądał
Zęby Rekina - zdjęcie ilustracyjne (Getty Images)

Jak przekazuje Associated Press w Nowym Meksyku odkryto szczątki rekina sprzed 300 mln lat. Początkowo określano go "rekinem Godzillą", teraz jednak otrzymał oficjalną nazwę.

"Rekin Godzilla"

2-metrowy rekin na grzbiecie miał długie i ostre kolce. Ponadto został wyposażony w 12 rzędów ostrych i mocnych zębów. Ze względu na tę budowę Muzeum Historii Naturalnej i Nauki w Nowym Meksyku (NMMNHS) nadało rekinowi przydomek "Godzilla".

Naukowcy ustalili, że rekin żył około 300 mln lat temu. Otrzymał niedawno oficjalną nazwę - Dracopristis hoffmanorum. Hoffmanorum jest na cześć rodziny Hoffman, która jest właścicielem ziem, na których znaleziono szczątki.

Dracopristis miał 12 rzędów zębów w solidnych, potężnych szczękach. Miał także na grzbiecie kolce o długości około 70 cm - podano w komunikacie prasowym.

Rekin został tak naprawdę odkryty już w 2013 roku. Jednak dopiero po latach naukowcy zdali sobie sprawę, że mają do czynienia z nowym gatunkiem. Doszli również do wniosku, że rekin żył w płytkich wodach i polował na ryby, inne rekiny i skorupiaki.

Zobacz także: Niezwykle rzadki meteoryt. Spadł na czyjeś podwórko
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić