Rekord w Nadleśnictwie Spychowo. Nie udało się to jeszcze w żadnym kraju

37

W Ośrodku Hodowli Cietrzewia w Nadleśnictwie Spychowo w tym roku dokonano niemal niemożliwego. W ośrodku odhodowano rekordową liczbę cietrzewi. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Rekord w Nadleśnictwie Spychowo. Nie udało się to jeszcze w żadnym kraju
W Ośrodku Hodowli Cietrzewia w Nadleśnictwie Spychowo odhodowano rekordową liczbę cietrzewi. (Lasy Państwowe)

Na małej powierzchni ośrodka, zdolnego pomieścić około 100 ptaków wraz z ponad 20 osobnikami dorosłymi, udało się odchować aż 137 młodych cietrzewi. Trafią one do środowiska naturalnego w ramach reintrodukcji tego gatunku w wybranych nadleśnictwach.

To niepodważalny sukces i rekordowa liczba wyhodowanych cietrzewi w Polsce, a nawet u naszych zagranicznych sąsiadów, którzy hodowlą cietrzewia zajmują się od lat.

Co ciekawe, żadne tegoroczne pisklę w procesie dorastania nie potrzebowało opieki weterynaryjnej, wszystkie wykazywały się dużą zdrowotnością. Badania odchodów potwierdzały obecność właściwej flory bakteryjnej, która jest kluczowa dla prawidłowego rozwoju.

Dzięki pracy kierownika ośrodka Aleksandra Adamskiego, jego żony i współpracowników tegoroczne efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Dało to możliwość zasilenia lokalnych populacji cietrzewi dużą liczbą młodych osobników, co przyczyni się do zwiększenia ich populacji w środowisku naturalnym.

Zobacz także: Polski Ład podwyższa podatki duchownych. Episkopat zabiera głos
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić