aktualizacja 

Rekord zakażeń. Angela Merkel podejmie drastyczne kroki?

64

Druga fala koronawirusa szaleje również w Niemczech. Okazało się, że wprowadzone na początku listopada obostrzenia nie zdają egzaminu. Angela Merkel rozważa ostry lockdown do stycznia.

Rekord zakażeń. Angela Merkel podejmie drastyczne kroki?
(Getty Images)

Na początku listopada Niemcy ogłosiły częściowy lockdown. Miał on obowiązywać do końca tego miesiąca, jednak liczba zachorowań nie spada a rośnie. Sytuacja jest dramatyczna, rząd musi podjąć kolejne kroki, by opanować epidemię.

Decyzja w sprawie ma zostać podjęta w środę. Jak podaje Deutsche Welle, rozważane jest wprowadzenie obostrzeń obowiązujących do stycznia następnego roku.

Merkel chce rzekomo w Święta Bożego Narodzenia dać Niemcom nieco więcej swobody. Jednak wiele wskazuje na to, że restrykcje sanitarne zostaną prędzej zaostrzone, niż zniesione.

Za tym pomysłem jest również premier Bawarii Markus Söder. Od dawna sugeruje on, że na łagodzenie lockdownu jest zbyt wcześnie.

W piątek ogłoszono w Niemczech kolejny rekord zakażeń. COVID-19 zaraziło się aż 23 648. Instytut Roberta Kocha wyraża swoje zaniepokojenie sytuacją i apeluje o możliwe pozostanie w domu.

Angela Merkel nie ukrywa, że nadzieją jest szczepionka. Niemiecki rząd chce wprowadzić preparat jak najszybciej. Jak donosi Deutsche Welle, kanclerz chce, by szczepionka przeciw COVID-19 trafiła do kraju już w grudniu lub styczniu.

Zobacz także: Strajk Kobiet i brutalność policji. Marek Belka o działaniach służb
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić