aktualizacja 

Warszawa. Nie czekał na wynik testu. Uciekł i zasnął na chodniku

27

Mieszkaniec Warszawy zgłosił się na test na koronawirusa, ponieważ występowały u niego objawy sugerujące COVID-19. Na wyniki nie poczekał. Miał "ważną sprawę" do załatwienia.

Warszawa. Nie czekał na wynik testu. Uciekł i zasnął na chodniku
Nie czekał na wynik test. Uciekł, żeby się napić (Straż Miejska)

O sytuacji, która miała miejsce w czwartek poinformowała Straż Miejska. Jeden z mieszkańców Warszawy zgłosił się do szpitala z objawami koronawirusa. Skarżył się na ból w płucach, więc postanowił zrobić test na obecność COVID-19.

Jednak na wyniki nie poczekał, uciekł ze szpitala. Niedługo później strażnicy miejscy dostali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie leżącym na ulicy Inflanckiej. Po wylegitymowaniu okazało się, że jest poszukiwanym przez szpital pacjentem.

Kwadrans po godzinie 16 funkcjonariusze zastali tam siedzącego na chodniku śpiącego mężczyznę, opartego o filar budynku. Wokół niego roztaczał się „bogaty” aromat destylatów alkoholowych. Funkcjonariusze dobudzili „śpiocha”. Jeszcze zaspany przyznał, że spożywał alkohol, a ponieważ porcja trunku była spora, jego nogi odmówiły posłuszeństwa - poinformowała na swojej stronie Straż Miejska w Warszawie.

Mężczyzna przyznał się do tego, że faktycznie powinien czekać w szpitalu na wynik. Na miejsce przyjechała policja i pogotowie. Nie podano informacji o tym, czy mężczyzna był zakażony czy nie.

Pacjent został przewieziony do szpitala i tam objęty odpowiednią opieką. Poniesie odpowiednią karę nie tylko za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym, ale przede wszystkim za złamanie obowiązujących zasad sanitarnych.

Zobacz także: Zobacz też: Druga fala lepsza od pierwszej. "Na wiosnę to będzie już historia"
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić