Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
MDO
|

"Rekordowa drożyzna". Kąśliwy Donald Tusk w rocznicę powstania Solidarności

39
Podziel się

Dokładnie 41 lat temu doszło do założenia Solidarności. O rocznicy pamiętał Donald Tusk. Były premier odniósł się do tego wydarzenia na Twitterze. Przy okazji wbił szpilę partii rządzącej.

"Rekordowa drożyzna". Kąśliwy Donald Tusk w rocznicę powstania Solidarności
Donald Tusk (PAP)
bELdwCaJ

W 1980 roku podpisano Porozumienie Gdańskie. Wówczas delegacja rządowa wyraziła zgodę m.in. na utworzenie nowych, niezależnych, samorządnych związków zawodowych.

Pojawiło się też prawo do strajku, a także zgoda na budowę pomnika ofiar Grudnia 1970 roku. Można było ponadto transmitować msze św. w Polskim Radiu, a poza tym ograniczono cenzurę.

bELdwCaL
Wielki strajk lata 1980 roku zmienił Polskę; mam ten zaszczyt, że mogę dziś oddać hołd robotnikom Sierpnia 1980 r., którzy tutaj w Hucie Warszawa, ale i w całej Polsce zażądali praw dla ludzi pracy, elementarnej realizacji zobowiązań międzynarodowych - mówił we wtorek prezydent Andrzej Duda.

Donald Tusk: "Nawet komuniści by na to nie wpadli"

W rocznicę powstania Solidarności mocny wpis zamieścił Donald Tusk. Na Twitterze wyprowadził cios w kierunku partii rządzącej.

Solidarność była ruchem protestu przeciw drożyźnie i przywilejom władzy. PiS uczcił rocznicę jej powstania rekordową drożyzną i rekordowymi podwyżkami płac dla władzy i prezesów państwowych spółek. Nawet komuniści by na to nie wpadli - napisał Tusk.
bELdwCaR
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELdwCbm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
Karpacz
miesiąc temu
Tylko masz w PO- Milera Rosatiego Cimoszewicza to dla ciebie znani opozycjoniści???!!!
M.k
miesiąc temu
Niemcy już dawno kupili TVN iPO
M.n
miesiąc temu
A może Niemiecka telewizja TVN
bELdwCbn
M.n
miesiąc temu
Już PO i TUSK mieli swoje 5 minut przez osiem lat,praca 5 zł na godzinę, zdemolowali służbę zdrowia,sprzedali pół Polski,I do tego antypolska telewizja TVN
Prawda
2 miesiące temu
To nie jest hejt , to jest prawda
Prawda
2 miesiące temu
Tuska ?
Prawda
2 miesiące temu
Kiedyś Tusk z Bolkiem obalili rząd Jana Olszewskiego po to żeby nie było lepiej.Teraz znowu chce to zrobić.Myślcie-dlaczego?
YUPPY
2 miesiące temu
Właśnie dlatego głosowałem na PiS. Ciekawe kiedy będzie czarny papież?
Adam N 1973
2 miesiące temu
Kłamiesz Tusku jak zwykle, wiesz dobrze że to nie władza ustala ceny jak za PRL, teraz jest wolny rynek. Jeśli ktokolwiek ma wpływ na ceny, to twoi koledzy z samorządów, którzy podnoszą czynsze i opłaty za śmieci i wodę. Jeśli sklep czy warsztat ma POdniesiony czynsz, to większość POdwyżki przerzuci na klientów
Bac
2 miesiące temu
Pan Tusk nabrał doświadczenia w UE warto z tego skorzystać 🥇
Waldek
2 miesiące temu
Tusk ma rację. Niech jeszcze PiS zabierze pieniądze samorządom to dopiero bilety komunikacji i parkingi zdrożeją. Zdrożeje wywóz śmieci i wszelkie usługi instytucji użyteczności publicznej
Szampi
2 miesiące temu
Weź już wstydu oszczędź. Za Twoich czasów zarabiałem 1250 zł co miesiąc. Teraz robię to samo i mam 3700, no i co z tego że podrożało 10 czy 15 procent wszystko ? Teraz bynajmniej mam za co kupić.
Wwe
2 miesiące temu
Ten typek nie jest sobą, jeżeli nie dowali rządzącym. Każda okazja jest dobra, żeby opluć się z nienawiści.
bELdwCbf
Elzbiea
2 miesiące temu
Panie Tusk. Mieszkam w USA, nie możemy już ogarnąć drożyzny . To co się teraz dzieje, to nie tylko w Polsce. To na całym świecie. Szwecja, Hiszpania, Portugalia…
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić