Restauracja odmówiła grupie chrześcijan. Tak to tłumaczy

66

W jednej z restauracji w amerykańskim stanie Wirginia doszło do sytuacji, o której zrobiło się głośno w mediach społecznościowych na całym świecie. Lokal udostępnił swoje stanowisko w sprawie odmowy obsłużenia grupy chrześcijan, którzy się tam pojawili.

Restauracja odmówiła grupie chrześcijan. Tak to tłumaczy
Restauracja nie obsłużyła chrześcijan (Google Maps, Instagram)

Sprawa z USA wzbudziła emocje wśród internautów na całym świecie. Inspirowana niemiecką kuchnią restauracja Metzger Bar and Butchery w Richmond odmówiła konserwatywnej grupie religijnej zorganizowania prywatnego wydarzenia w ich lokalu. Ich decyzja odbiła się szerokim echem w mediach społecznościowych.

Restauracja z Richmond wydała oświadczenie na Instagramie. Właściciele lokalu postanowili odnieść się do całej sytuacji i uzasadnić swoją decyzję. We wpisie można przeczytać, że odmowa wynikała z faktu, że członkowie wspomnianej grupy religijnej to osoby, które chcą pozbawić kobiet i osób LGBTQ + podstawowych praw człowieka w stanie Wirginia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Samolot na torach przed pędzącym pociągiem. Mrożące krew w żyłach nagranie z Los Angeles
Niedawno odmówiliśmy obsługi grupy, która zarezerwowała u nas wydarzenie po tym, jak właściciele Metzger dowiedzieli się, że była to grupa darczyńców organizacji politycznej, która stara się pozbawić kobiety i osoby LGBTQ + ich podstawowych praw człowieka w Wirginii - napisano w oświadczeniu.
Trwa ładowanie wpisu:instagram

Właściciele restauracji mieli odmówić członkom grupy m.in. ze względu na swoich pracowników. Nie chcieli, aby zatrudnione w lokalu osoby czuły się w ich obecności niekomfortowo lub niebezpiecznie.

Wszyscy nasi pracownicy (...) zasługują na godność i bezpieczne środowisko pracy. Szanujemy ustalone prawa naszych pracowników i dążymy do stworzenia środowiska pracy, w którym mogą oni wykonywać swoją pracę z komfortem i bezpieczeństwem - napisali właściciele lokalu.

Restauracja podziękowała również mieszkańcom i lojalnym klientom. To właśnie te osoby wyraziły wsparcie wobec ich decyzji. Ponadto w menu pojawił się koktajl "Cracks in the Foundation", z którego dochód ma zostać przekazany na rzecz Equality Virginia, organizacji działającej na rzecz osób LGBTQI +.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić