Restauracje i kina tylko dla zaszczepionych? Jarosław Gowin odpowiada

142

Coraz więcej krajów wprowadza ograniczenia dla osób niezaszczepionych przeciw COVID-19. Czy tą drogą pójdzie również Polska? Taki scenariusz jest możliwy.

Restauracje i kina tylko dla zaszczepionych? Jarosław Gowin odpowiada
Jarosław Gowin (Getty Images)

Koronawirus wciąż się rozprzestrzenia. W związku z tym pojawiają się obawy, że wkrótce pojawi się czwarta fala COVID-19, co będzie równoznaczne z wprowadzeniem ograniczeń.

Obostrzenia miałyby być wymierzone przede wszystkim w tych, którzy się nie zaszczepili. "Jestem kategorycznym przeciwnikiem przymusowych szczepień, ale jestem też kategorycznym zwolennikiem rozwiązań francuskich" - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Polsatu Jarosław Gowin, lider Porozumienia.

Osoby, które nie szczepią się, zagrażają milionom Polaków i polskim przedsiębiorstwom. Natomiast nie mogę zapewnić, że za np. dwa miesiące wejście do restauracji, kin i teatrów będzie tylko dla zaszczepionych, gdyż taka decyzja musiałby być podjęta przez cały obóz rządzący. Natomiast ja sam popieram takie rozwiązania - zaznaczył.

Kiedy obostrzenia dla niezaszczepionych? Jasne stanowisko Gowina

Gowin był też pytany o to, kiedy ewentualnie takie rozwiązania mogłyby zostać wprowadzone w Polsce. Ocenił, że jak najszybciej.

Musimy dać czas obywatelom, by ci mogli podjąć decyzje, czy chcą iść np. na mecz, więc muszą się zaszczepić, czy świadomie zrezygnować, nie godząc się na szczepienie - podsumował.
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić