o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Nakaz opuszczenia kraju. Niemcy wysyłają Polaków do domu

1184
Podziel się

Powiat Kleve na zachodzie Niemiec podjął decyzję o wysłaniu bezdomnych do krajów, z których pochodzą. Większość z nich to Polacy. Jak opisuje gazeta "Rheinische Post", urząd do spraw cudzoziemców odebrał im prawo swobodnego poruszania się.

Nakaz opuszczenia kraju. Niemcy wysyłają Polaków do domu
Osoba bezdomna. Zdjęcie poglądowe (Getty Images)
bECFRWYB

Kleve to niewielkie miasto powiatowe na zachodzie Niemiec, leży w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia i mieszka tu około 49 tys. ludzi. Wśród nich jest także niewielka grupa osób bezdomnych — oficjalnie do tej grupy urzędy i służby porządkowe zaliczyły mniej niż sto osób. Mniej więcej dwie trzecie z nich są zarejestrowane w tym mieście jako bezdomni.

Jak opisuje gazeta "Rheinische Post", w letnim okresie ta grupa jest szczególnie zauważalna na ulicach Kleve. W związku z licznymi skargami mieszkańców, władze niewielkiej miejscowości postanowiły podjąć kontrowersyjną decyzję — chcą odesłać bezdomnych, w tym Polaków, z powrotem do ojczyzny.

bECFRWYD

Większość bezdomnych to Polacy

Jak mówi kierownik urzędu ds. porządku i bezpieczeństwa publicznego w Kleve Ralph van Hoof, miasto ma do czynienia z bezdomnymi "z obszaru Europy Wschodniej, głównie z Polski". Władze powiatu potwierdziły, że rzeczywiście próbowali już odesłać do kraju pochodzenia dwóch bezdomnych, którzy są obywatelami Polski.

Według rzecznika powiatu Kleve Benedikta Giesbersa urząd do spraw cudzoziemców odebrał im prawo swobodnego poruszania się. Jedną osobę odesłano w ubiegłym tygodniu do Polski, a "miejsce pobytu drugiej jest nieznane". Jak poinformował powiatowy urząd do spraw cudzoziemców w Kleve, urzędnicy mogą podjąć taką decyzję.

bECFRWYJ

Nawet bezdomny musi spełnić określone warunki

Aby móc przebywać na terenie kraju UE, nawet obywatele innego unijnego państwa muszą spełnić określone warunki. Niepracujący obywatel państwa członkowskiego musi mieć wystarczające ubezpieczenie zdrowotne i wystarczające środki dożycia.

Urzędy do spraw socjalnych w gminach należących do powiatu Kleve informują regularnie urząd do spraw cudzoziemców o świadczeniach pobieranych przez wchodzących tu w grę obywateli państw UE. Urząd sprawdza w związku z tym, czy w przypadku określonych osób nie należy odebrać im prawa swobodnego przemieszczania się – wyjaśnił gazecie "Rheinische Post" rzecznik powiatu Benedikt Giesbers.
bECFRWYK

Jeżeli prawo do swobodnego przemieszczania się zostaje odebrane, dana osoba otrzymuje nakaz opuszczenia kraju. Jeżeli nie zrobi tego dobrowolnie, zostanie deportowana przez odpowiednie służby. Jeżeli pozostaje w Niemczech po upływie terminu, w którym miał je opuścić, wtedy jego pobyt jest na ogół przymusowo zakończony, co oznacza, że osoba ta zostaje wydalona do kraju pochodzenia.

Zobacz także: Plaga szczurów w centrum Częstochowy. Zaniepokojeni mieszkańcy publikują nagranie
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECFRWZe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1184)
Gośc
2 miesiące temu
Niech wracają. Pracy u nas dostatek.Przynoszą man tylko wstyd.
kamyk15
2 miesiące temu
Do czego przed laty doprowadziły rządy komuchów tj.PO i PSL.
Trimetoprim
2 miesiące temu
Polaków łatwo wyrzucić?A co z owymi wędrowcami,włóczęgami z Afryki,z Azji...Tamci to nietykalni?
bECFRWZf
YahuDJ
2 miesiące temu
No i super prawidłowo !!
martin864
2 miesiące temu
Tak,teraz wrócą i nasze państwo da im zasiłki,a nam dołożą zwiększone składki.Motywacja do dalszej pracy.
Ricardo
2 miesiące temu
To niesą normalni obywatele polski tylko uzaleznieni od alkochu roznej narodowosci tzw żule ktorzy pija od rana nie myja się smierdza na odleglosc spią na dworcach i gdzie popadnie i wrescię trzeba z tym zrobić porzadek!!!na odwyk i do pracy bo przynoszą wstyd dla normalnie tam pracujacym polakom i w polsce tez ich niebrakuje. To jest ich sposob na zycie
trójkąty z li...
2 miesiące temu
"urząd do spraw cudzoziemców odebrał im prawo swobodnego poruszania się" - O, to, to :niemce maja w tym wielkie historyczne osiągnięcia. Pytanie tylko czy wyłapią ich jak Żydów za okupacji i umieszczą w jakichś gettach czy ciupasem na Umschlag Platz i do wagonu kolejowego. Kolejne pytanie - czy to będzie wagon bydlęcy oraz gdzie będzie stacja końcowa. Czy będą niemce również tacy odważni wyłapać muzułmanów i murzynów i odesłać ich do Afryki, Azji ? Choćby tylko gwałcicieli z Koloni w pamiętnego Sylwestra. Czy naszyją im czerwone trójkąty z literka P?
bol
2 miesiące temu
Właśnie u mnie na skwerku w Berlinie Polacy upatrzyli sobie jedną ławeczkę. Ale, co tam, Niemcy mają przynajmniej potem jakieś zajęcie. Mianowicie, codziennie zbierają z chodnika porozbijane butelki po piwie. Mówią coś jeszcze bezmyślnie, że podobno dzieci i psy mogą się pokaleczyć, ale wiadomo, to są rasiści.
rajd
2 miesiące temu
dokładnie cos takiego trzeba wprowadzić u nas w stosunku do antypolskiej nacji szytofskiej i ukraińskiej ! czyli cały rząd musiałby się ewakuować, posłowie także !
proszę o adre...
2 miesiące temu
Znam nienieckiego inzyniera,rzadka soecjalność niestety i jego pasja.Stracil pracę i juz nie dostanie.Poszedl na taksowkę- po paru latach okazalo się,ze ma ParkinsonałTeraz locdown.Załamał sie,jest na socjalu.I...chciaał do Polski...Co wiecie o ludziach,ktorzy stracili pracę?Gdzie znajdzie porac z Parkinsonem Polak?
Jolanta
2 miesiące temu
Nie mogą się doliczyć 100 tyś. ciapatych którzy do nich wjechali i nie wiadomo gdzie są, a Polacy im przeszkadzają.
PolnischeSchw...
2 miesiące temu
Być może niektórzy z nich by mieli w polsce domy po pradziadach, gdyby nie bombardowania luftwaffe ?
katshka
2 miesiące temu
do czego doprowadziły rządy pis - chcieliście pis to macie
bECFRWYX
katshka
2 miesiące temu
do czego doprowadziły rządy pis - chcieliście pis to macie
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić