Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

Rewolucja w listach poleconych. Poczta Polska wprowadza zmiany

53
Podziel się:

Poczta Polska wprowadza zmiany dotyczące listów poleconych. W wydanym komunikacie poinformowano, że od 1 maja 2021 roku będzie się je wysyłać bez znaczków.

Rewolucja w listach poleconych. Poczta Polska wprowadza zmiany
Zdjęcie poglądowe (Pixabay)

Poczta Polska poinformowała swoich klientów o rewolucyjnej zmianie. Jak podano w komunikacie, już od 1 maja 2021 roku będzie można korzystać z nowego rozwiązania. Zniknie obowiązek naklejania znaczków pocztowych na listy polecone, zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym.

Co zamiast znaczka?

Zniknięcie znaczków oznacza przyklejanie innej nalepki. W polu opłaty pocztowej zastąpią je kody kreskowe. Dzięki temu zostanie ujednolicony sposób opłat za wszystkie przesyłki rejestrowane. Podobne rozwiązania sprawdzają się za granicą, w takich krajach, jak między innymi Francja, czy Niemcy.

Wystarczy, że klient wypełni potwierdzenie nadania i przekaże przesyłkę pracownikowi Poczty. Potwierdzenie wniesienia opłaty za list będzie nanoszone przez pracownika Poczty Polskiej na dedykowanej nalepce R - wytłumaczono.

Poczta Polska wprowadza zmiany w celu ciągłego rozwoju. Zniknięcie znaczków z listów poleconych jest zapewne kolejnym krokiem w stronę przyszłości. O plusach tego rozwiązania przekonywał wiceprezes Andrzej Bodziony.

Poczta Polska unowocześnia się, wprowadza standaryzację opłat dla przesyłek listowych rejestrowanych, zarówno w obrocie krajowym, jak i zagranicznym. To kierunek zmian stosowany z powodzeniem u innych operatorów europejskich, który bardzo poprawia jakość obsługi klientów - przyznał Andrzej Bodziony, cytowany przez PAP.

Czy znaczki pocztowe znikną?

Koniec znaczków pocztowych na listach poleconych nie oznacza ich całkowitego wymarcia. Nadal będzie można wykorzystywać do opłacenia przesyłek listowych nierejestrowanych oraz do celów kolekcjonerskich. Powodów do zmartwienia nie mają filateliści. Nadal będą mogli dokładać do swojej kolekcji znaczki wychodzące spod szyldu Poczty Polskiej.

Dzięki współpracy z artystami grafikami znaczki cieszą się dużym uznaniem kolekcjonerów w kraju i na świecie. Tworzone dla miłośników filatelistyki emisje przybierają często formę arkusza, czy bloku - objaśniono.
Zobacz także: Stan rzek powyżej stanów ostrzegawczych. "Musimy być na baczności"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(53)
Majki40
rok temu
No tak tylko kolejki na urzedach nieznikna.wymyslcie takie cos zeby nietrzebabylo jechac na up i stac
Nick
rok temu
Najwłaściwszym krokiem w stronę przyszłości jest zniknięcie tego tworu raz na zawsze, bo nie same znaczki są problemem ale jakość obsługi w ogóle i stanie w kolejce z przesyłka w zębach. To archaiczna instytucja, zarządzana przez cwaniaków, zatrudniająca idiotów.
Swojak
rok temu
Poczta Polska to jest dopiero ostoja komuny. Pracowałem w tzw centrali 2 lata. Oni utknęli w 1 połowie XX wieku
Pocztowiec
rok temu
Kto odpowiada za fatalne nowe erki ?? Tego nie da sie kleić rozwala sie w palcach moze ktos z władz poczty sie tym zainteresuje ze to bubel straszny pewnie przyszedł nowy szef wywalił troche kompetentne osoby i wstawił do pracy słupy jacy nie maja zielonego pojecia o poczcie Wygrała firma bubel Prosze o dyr poczty niech okolei 5 listów nowymi erkami .... tego nie powinno dopuścić sie do użytku Czy ktos w RS ma pojęcie Co kupuje ?? Pewnie siedza jak myszy i boja sie ze zostaną wywaleni na bruk kto niszczy od wewnatrz Poczte z tradycjami ??
ks3
rok temu
Jeżeli listonosz zlosliwie nie wchodzi na piętro, tylko od razu zostawia awizo w skrzynce, przylap go, strzel z liścia, a jak zgłosi na policję, to powiedz, że nie Ty, bo przecież nie było Cię w domu :)
Pedymista
rok temu
Popieram tę prośbę
Jdk
rok temu
Kiedy zmienia ten przeżytek wypełniania tych karteczek. W Niemczech podchodzę do okienka mówię że chce polecony i Pani drukuje mi jako dowód nadania paragon z numerem przesyłki.
hamlett
rok temu
Biorąc pod uwagę że jest 2021 rok, internet od dobrych 20 hula, e-maila prawie każdy ma to jest progres. Boje się co wymyśla za następne 10 min. Poprawi się czas dostaw, że list nie będzie szedł tydzień? Ta poczta działa tak źle, że powinni w ich placówkach kręcić dokumenty o komunie. Tam czas stanął w miejscu.
gość
rok temu
no i filatelistyka poszybuje cenami w górę :D
Leo
rok temu
Poczta to archaiczna organizacja a rewolucja to nic innego jak podanie kroplówki trupowi. Gdyby nie pomoc finansowa z naszych podatków to dawno by upadło. Wyglada to tak ze kierują tym ludzie z legitymacja PiS bez pomysłu na dalszy rozwój.
Trashumanista
rok temu
Poczta Polska nie odpowiada za listy polecone bez zwrotki bo mamy Koronkę , listonosz wrzuca do skrzynki nie koniecznie pocztowej odznacza w systemie i pozamiatane. Masz prawo złożyć reklamacje u Kierownika placówki pocztowej koniecznie rano najlepiej przed 10 00 kierownik placówki pouczy listonosza by wrzucał te listy do odpowiedniej skrzynki, a twój list jest w systemie nie koniecznie pocztowym. Może niech zrobią rewolucje w listach poleconych by przesyłki docierały do adresata?
Sss
rok temu
Moze niech najoierw PP skupi sie na wyprowadzeniu pracy na zeszytach. Nadal np upoważnienia odbiuru wprowadzone sa w zeszycie - sredniowiecze za pieniadze obywateli
Cdn
rok temu
List polecony to 8,20 PLN. To 300% za 2 lata. Doręczenia po 7÷12 dni na odległość 60 km. Na kolanach byłoby prędzej zajść.
ooo
rok temu
dobrze by było, żeby dochodziły w 1-3 dni...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić