aktualizacja 

Ściągnął portret Kaczyńskiego. Wiadomo, czyją podobizną go zastąpił

718

Od odwołania Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP minął zaledwie tydzień, a nowy szef Telewizji Polskiej już wprowadza poważne zmiany. Mateusz Matyszkowicz najpierw odwołał show z okazji otwarcia kanału przez Mierzeję Wiślaną, a teraz odsunął od współpracy dwóch reżyserów koncertów realizowanych dla publicznego nadawcy.

Ściągnął portret Kaczyńskiego. Wiadomo, czyją podobizną go zastąpił
Mateusz Matyszkowicz (AKPA)

Po objęciu stanowiska prezesa TVP Mateusz Matyszkowicz szybko wziął się do pracy. Już od pierwszych dni w nowej roli zaczął wprowadzać nowe porządki w Telewizji Polskiej, zmieniając ustalenia, jakie poczynił za swojej kadencji Jacek Kurski.

Rewolucja w Telewizji Polskiej

Kilka dni temu Matyszkowicz zszokował oddanych widzów Telewizji Polskiej odwołaniem koncertu z okazji otwarcia kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. 17 września miało tam zagrać wielu rodzimych artystów disco-polo, co podobno nie podobało się nowemu szefowi TVP. Fani tego gatunku muzycznego, który za prezesury Kurskiego królował w Telewizji Polskiej, poczuli się zaniepokojeni.

Wirtualne Media donoszą, że Matyszkowicz początkowo chciał z wydarzenia usunąć jedynie discopolowców, jednak wtedy line-up byłby zbyt ubogi, zdecydował się więc odwołać cały koncert. Może to sugerować, że nowy prezes nie jest miłośnikiem tego typu muzyki i jej obecność na publicznych kanałach zostanie znacznie okrojona.

Potwierdza to kolejna decyzja podjęta pod koniec tygodnia przez 41-latka. Wirtualnemedia.pl dotarły do informatora z Woronicza, który przekazał, że odwołanie koncertu to dopiero początek.

Okazuje się, że Matyszkowicz odsunął od współpracy dwóch reżyserów widowisk muzycznych, realizowanych dla publicznego nadawcy - Mikołaja Dobrowolskiego i Roberta Klaata. To oni odpowiadali m.in. za wydarzenie na przekopie Mierzei. Co to oznacza dla stacji?

Będzie na pewno mniej koncertów okolicznościowych na antenach, a jeśli będą, to widzowie nie usłyszą już gwiazd disco-polo. Czy to się jakoś przełoży na oglądalność? Czas pokaże - anonimowy informator powiedział portalowi.

Ściągnął portret Kaczyńskiego, powiesił Piłsudskiego

Rezygnacja z promowania disco-polo to nie jedyne zmiany wprowadzone przez Matyszkowicza. Symboliczna modyfikacja nastąpiła nawet w gabinecie szefa TVP. Według relacji informatora 41-latek ściągnął ze ściany wiszący na honorowym miejscu portret Jarosława Kaczyńskiego i zastąpił go podobizną Józefa Piłsudskiego.

Oprócz tego prezes Telewizji Polskiej odwołał już kilku dyrektorów i zdecydował o powołaniu innych. Działania nowego szefa mogą zapowiadać nowy kierunek, w jakim pod jego rządami będzie podążać publiczna telewizja.

Zobacz także: Wywieźli ze sklepu 34 opakowania kapsułek do prania. Nietypowa kradzież w kujawsko-pomorskim
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić