Okrada tylko wysportowane Brytyjki. Błyskawicznie zeruje ich konta bankowe

7

Nietypową strategię obrała pewna złodziejka grasująca na terenie Londynu. Kobieta okrada klientki siłowni, które na czas treningu zostawiają w szafkach swoje telefony i portfele. Z kont wysportowanych Brytyjek błyskawicznie znikają tysiące funtów. Okazuje się jednak, że złodziejka nie jest zbyt sprytna. Zdobyte w nielegalny sposób pieniądze wydaje bowiem zazwyczaj w tych samych sklepach.

Okrada tylko wysportowane Brytyjki. Błyskawicznie zeruje ich konta bankowe
Brytyjki są okradane z telefonów i kart kredytowych (Getty Images)

O zdumiewającej serii kradzieży w Londynie donosi BBC. Jak wynika z ustaleń brytyjskich funkcjonariuszy, schemat zazwyczaj jest podobny. Kiedy klientki siłowni wracają po treningu do swojej szafki w przebieralni, orientują się, że brakuje w niej karty kredytowej oraz telefonu.

Wzięła na cel Brytyjki na siłowniach. Dodaje ich karty do swojego konta

Jedna z ofiar o imieniu Alina opisuje, że w ubiegłym miesiącu skradziono jej rzeczy pozostawione w szatni na siłowni przy Finchley Road. Złodziejka wydała 10 tys. funtów (ok. 54 tys. zł) przy pomocy karty kredytowej swojej ofiary w Harrodsie i położonym przy Covent Garden sklepie Apple. Miała także wypłacić część pieniędzy w bankomacie.

Przebiegła złodziejka dopadła także Harriet. Kobieta twierdzi, że w ciągu 1,5h ktoś zdążył wydać 7,5 tys. funtów (ok. 40 tys. zł) z jej konta w sklepach firm Apple, Balenciaga i Harrods. Podobny los spotkał także inne rozmówczynie BBC.

W jaki sposób dochodzi do kradzieży? Okazuje się, że przestępczyni dodaje karty swoich ofiar do konta w aplikacji Google Pay lub Apple Pay. Do potwierdzenia przypisania karty wymagany jest kod wysłany SMS-em, który po prostu odczytuje z telefonów okradanych osób. Nawet jeżeli do odblokowania telefonu wymagany jest kod, większość osób zezwala, aby treść powiadomień wyświetlała się na ekranie blokady smartfona.

Nowa metoda złodziei. Warto zmienić ustawienia telefonu

Brytyjscy funkcjonariusze opisują, że złodziejka najprawdopodobniej działa w pojedynkę. Jak dotąd nie udało się wpaść na jej trop. Mundurowi zaznaczają jednak, że są na najlepszej drodze do namierzenia przestępczyni poprzez kamery monitoringu.

Warto pamiętać, że zabezpieczenia szafek w przebieralniach na siłowni czy basenie są zazwyczaj dosyć niskiej jakości. Dlatego też, w miarę możliwości, nie należy zostawiać tam najcenniejszych rzeczy. Warto zadbać także o bezpieczeństwo swojego smartfona i aby uniknąć podobnych sytuacji, wyłączyć wyświetlanie treści powiadomień przed odblokowaniem ekranu.

Obejrzyj także: Ukradł pieniądze z kościelnej skarbony. Wszystko nagrała ukryta kamera

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić