Robił porządki na działce. Kiedy ją znalazł, zaniemówił. Wezwano wojsko

167

Właściciel posesji w Szczebrzeszynie chyba nie tak wyobrażał sobie robienie porządków na działce. W pewnym momencie natknął się na dziwnie wyglądający, owalny, metalowy przedmiot. W końcu zorientował się, z czym ma do czynienia. Wezwał policję, a wkrótce na miejscu zjawili się wojskowi saperzy.

Robił porządki na działce. Kiedy ją znalazł, zaniemówił. Wezwano wojsko
Niewybuch znaleziony na polu (KMP Zamość)

Mieszkaniec Szczebrzeszyna (woj. lubelskie) robił porządki na działce. Karczował drzewa, gdy nagle jego spokój został całkiem zmącony. Wszystko z powodu znaleziska, które kryło się w ziemi, a którego istnienia przez cały ten czas nie był świadomy mężczyzna.

Wykopał on skorodowaną minę przeciwpancerną - podaje KMP Zamość. Mężczyzna był zmuszony przerwać swoją pracę i zadzwonić po policję.

Do Szczebrzeszyna przyjechało wojsko. Zabezpieczono teren wokół

Funkcjonariusze zabezpieczyli teren wokół, a później wezwali patrol saperski. Saperzy zabrali minę na poligon, gdzie wkrótce została zneutralizowana w warunkach, które nie zagrażały niczyjemu zdrowiu i życiu.

Jak podaje KMP Zamość, wcześniej saperzy sprawdzili też pozostałą część posesji, upewniając się, że nie ma tam więcej niewybuchów. Na szczęście mina była jedyną pozostałością z II wojny światowej w tym miejscu.

Autor: HNM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić