o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
SSŃ
|

Rodzice ciężko pracowali, by mogła skończyć studia. Złożyła im wyjątkowy hołd

16
Podziel się

Świeżo upieczona absolwentka Uniwersytetu w San Diego postanowiła w wyjątkowy sposób uhonorować swoich rodziców. Dziewczyna zrobiła sobie zdjęcia z okazji ukończenia studiów na polach, na których jej matka i ojciec ciężko pracowali, aby wspierać jej edukację. Fotografie podbijają sieć, a internauci są poruszeni gestem wdzięcznej córki. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Rodzice ciężko pracowali, by mogła skończyć studia. Złożyła im wyjątkowy hołd
Absolwentka Uniwersytetu w San Diego postanowiła w wyjątkowy sposób uhonorować swoich rodziców (Facebook)
bECzgNTp

Pochodząca z Meksyku Jennifer Rocha, która w sobotę ukończyła studia na Uniwesytecie w San Diego, postanowiła w wyjątkowy sposób podziękować rodzinie za wsparcie w jej edukacji. Absolwentka zrobiła sobie zdjęcia w akademickiej todze na polach, na których od liceum pracowała u boku rodziców.

Absolwentka złożyła wyjątkowy hołd ciężko pracującym rodzicom

Wzruszający hołd dla ciężko pracujących rodziców został opublikowany na stronie uniwersytetu na Facebooku w środę i od tego czasu zdjęcia stały się viralowe w sieci.

bECzgNTr
W liceum moi rodzice powiedzieli mi, że jedynym sposobem, w jaki będę w stanie zrozumieć, jak ważne jest zdobycie wyższego wykształcenia, będzie praca w terenie. Moi rodzice pochodzili z Michoacan w Meksyku i nie mieli tyle szczęścia, by spełnić swoje marzenia o zdobyciu wyższego wykształcenia czy rozwijaniu kariery, której pragnęli - powiedziała Rocha w "Good Morning America".

W nocy sadziła truskawki, za dnia się uczyła

Rocha pracowała w polu z rodzicami od kiedy była w liceum. 21-latka wyznała w "Good Morning America", że był to dla niej bardzo trudny okres. Po zajęciach sadziła z ojcem truskawki, kończyła około 2 lub 3 nad ranem i wstawała o 5 rano, aby przygotować się do autobusu do szkoły. "To były ciężkie czasy, ale warto było – zdobyłam ten dyplom" – powiedziała Rocha.

bECzgNTx

Rocha kontynuowała pracę w polu jeszcze podczas studiów, w weekendy i ferie. Jej rodziców nie było stać na wynajęcie dla niej akademika, więc dziewczyna była zmuszona przez wiele godzin dojeżdżać do szkoły i pracy. "Wiele razy chciałem się poddać, ale rodzice, ich rady i wsparcie były powodem, dla którego kontynuowałam" - wyznała 21-latka.

Podziwiałam pracowników, którzy pracowali pomimo bólu pleców, podczas gdy muchy, komary i robaki krążyły po twarzach, wpadając im w oczy. Nikt nie myśli o tym, skąd bierze się warzywo, które kupujesz w sklepie spożywczym. Ale za nim stoi ktoś, kto codziennie łamie sobie kark, pracując w polu - powiedziała Rocha, cytowana na Facebooku uniwesytetu.
bECzgNTy

"Ciężka praca kształtuje charakter"

"Praca w terenie buduje i kształtuje inny typ charakteru. Osobę, która się nie poddaje i jest odporna i silna, aby wytrzymać zagrożenia wynikające z tej pracy" - dodała dziewczyna.

Rocha ukończyła socjologię ze specjalizacją z prawa i społeczeństwa. Podkreśla, że ​​wykorzysta swoje wykształcenie, aby kontynuować karierę w egzekwowaniu prawa. Jej celem jest zwiększenie reprezentacji Latynosów w kraju i "pomoc w zwalczaniu przestępców".

bECzgNTz
Bycie pierwszą osobą w mojej rodzinie, która zajmuje się egzekwowaniem prawa, daje moim rodzicom prawdziwy powód do dumy – dodała.
Zobacz także: Od 6 lat mieszkają na jachcie. Polska rodzina wybrała życie poza systemem
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECzgNTS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(16)
Capsel
3 tyg. temu
Niestety, w Polsce nie uświadczy się takiej wdzięczności dzieci wobec rodziców za umożliwienie zdobycia wykształcenia. Raczej można usłyszeć, że był to ich psi obowiązek.Co gorsza politycy popierają niewdzięczność dzieci, ustanawiając prawa nie pozwalające na swobodne rozporządzenie dorobkiem swojego życia przez starych, porzuconych rodziców. Prawo do tzw zachowku to sankcjonowanie niewdzięczności. Starzy, często chorzy ludzie nie mają siły na procesy, w których to oni muszą udowadniać podłość i niewdzięczność swoich dzieci, by mogli je wydziedziczyć. To komunistyczne prawo nie tylko wciąż obowiązuje ale jest podtrzymywane przez posłów, zapewne także we własnym interesie. Obywatele niewdzięczni wobec rodziców będą też niewdzięczni wobec Ojczyzny.
Pozdrawiam
3 miesiące temu
Ja jestem mgr inż. Co z tego? Praca jest bardzo odpowiedzialna i stresująca. Obowiązków mnóstwo. Takie wysokie obroty życia i stres niestety już wpłynęły na moje zdrowie... Przy prostej fizycznej pracy nie masz takiej odpowiedzialności. Przychodzisz do pracy, robisz co swoje i wychodzisz. Nic Cię już nie interesuje... doceńcie to. Wszędzie pięknie gdzie nas nie ma... jednak każda praca ma wady i zalety.
Zeynep
3 miesiące temu
Ja sama skończyłam studia pierwsze a teraz drugie skończę studia w tym roku i pracowałam i pracuje cały czas choć mimo mojej choroby i moja niepełnosprawnosc. W Polsce jest dyskryminacja ze względu moja niepełnosprawność na rynku pracy ale walczyłam i kibicowalam z pracodawcą i w końcu udało się pracę znaleźć w Polsce. Jestem osoba niesłyszącą od urodzenia z językiem migowym.
bECzgNTT
Ktos
3 miesiące temu
Jesteś głupi że nie rozumiecie tego że to jest piękne że rodzice pracowali i dla swojej córki aby w przyszlosci miala dobra prace?
toleranc_inac
3 miesiące temu
ale bzdury
Dziadek Bojar
3 miesiące temu
Szacun,szacun,szacun.
Dziadek Bojar
3 miesiące temu
Szacun,szacun,szacun.
Johnson
3 miesiące temu
Tyle się rodzice starali a córka skończyła socjologię xD. Teraz będzie wydajniej zamówienia przyjmować w macu.
lol
3 miesiące temu
no moejgo meza zona skonczyla studia dokonczyla przy nim jak ja bral studiwo nie miala,ale sama kelnerka byla,dorabiala,i moj brat jej pomagal,tez aby stes tudia skonczyla,z drugim mezem,bo juz nie zyja ze soba,zrobila drugi fakultet
Nemeczek
3 miesiące temu
Ciekawe, jak zarabiała na sztuczne rzęsy i wypacykowaną twarz?
Gosc
3 miesiące temu
Zal mi tych co w tak idiotyczny sposob komentuja tak piekny gest ze strony corki.Sama mieszkasz w Californi i wiem ile pracy kosztuje imigrantow zbieranie truskawek,dojezdzanie czasami kilkoma autobusami i kilka godzin do miejsca pracy bo nie maja prawa jazdy oraz auta.Nikt z Was nawet sobie wyobrazic nie moze ile kosztuje tutaj zycie i szkola.Zdjecia ma w szpilkach i ubraniu ze szkoly na potrzeby sesji zdjeciowej.Chyba nikt z Was ludzie nie mysli,ze ona tak chodzila do pracy z rodzicami im pomagac jak tylko mogla!!!
tylko nie to
3 miesiące temu
21 lat i juz skonczone studia???
Jffc
3 miesiące temu
Ale na rzęsy kosmetyki i szpilki to już kasa była?
bECzgNTL
Zaczarotan ol...
3 miesiące temu
chybA lEpSzy pRezeNt to fErrAri dlA starego a dla mTki boTokS zapyT
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić