Rodzina mówiła, że reżyser jest chory. W jego domu znaleźli straszne rzeczy

Ilja Biełostocki, znany rosyjski reżyser, został oskarżony o pedofilię. Przez ponad rok przebywa w areszcie, ale krewni mówili wcześniej, że "jest chory". W mieszkaniu mężczyzny znaleziono zdjęcia i nagrania z udziałem nagich dzieci. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Rodzina mówiła, że reżyser jest chory. W jego domu znaleźli straszne rzeczy
Rosyjski reżyser oskarżony o pedofilię (Instagram)

Rosyjski reżyser Ilja Biełostocki przez ponad rok przebywa w areszcie, ale dopiero teraz śledczy postanowili ujawnić te informacje. Jak donosi agencja TASS, mężczyzna został zatrzymany w październiku 2020 r. i usłyszał wówczas zarzut lubieżnych czynów na nieletnich.

W domu znaleziono zdjęcia nagich dzieci

Teraz kiedy śledztwo jest już "na końcowym etapie", prokuratura w Moskwie poinformowała, że jest również oskarżony o stosunek seksualny i inne czynności o charakterze seksualnym z osobą poniżej 16 roku życia. Jak podaje "Gazeta.ru", maksymalna kara za to przestępstwo wynosi 10 lat.

Według stacji REN-TV szczegóły śledztwa nie zostały jeszcze ujawnione, ale źródła stacji poinformowały, że policja przeszukała dom mężczyzny, gdzie znaleziono zdjęcia i filmy z nagimi dziećmi — obecnie śledczy badają te materiały.

Rodzina mówiła, że "jest chory"

Ilję Biełostockiego zatrzymano rok temu, ale krewni reżysera cały czas twierdzili, że przestał się pojawiać publicznie "z powodu poważnych problemów zdrowotnych". Jednocześnie nie podali żadnych szczegółów "choroby".

Dodali, żeby dziennikarze "nawet nie próbowali się z nim skontaktować", bowiem reżyser jest "w szpitalu" i "nie ma przy sobie telefonu". Wcześniej bliscy mówili, że reżyser "jest pod opieką matki-lekarza".

Tworzył liczne programy dziecięce

Ilja Biełostocki jest jednym z reżyserów dziecięcego programu komediowego "Jerałasz", znany jest również z pracy nad autorskimi programami dla dzieci: "Godzina zajęć" i "Ostatni pisk". Mężczyzna urodził się w Czelabińsku w 1973 roku. Od 2004 jest członkiem Gildii Filmowców Rosyjskich.

Zobacz także: Fatalne wiadomości z Rosji. Szpitale walczą z rekordowym wzrostem COVID
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić