Rogozin napisał list z groźbami. "Francja za to odpowie"

Były szef Roskosmosu Dmitrij Rogozin przesłał ambasadorowi Francji w Rosji fragment pocisku, rzekomo wycięty z jego kręgosłupa. Jednocześnie zwrócił się z "prośbą", aby dyplomata przekazał go prezydentowi Emmanuelowi Macronowi. Skąd ten pomysł? Rogozin twierdzi, że został ranny przez francuską haubicę Caesar w okupowanym Doniecku i "Francja za to odpowie".

Rogozin napisał list z groźbami. "Francja za to odpowie"
Rogozin napisał list z groźbami (Getty Images, Twitter, 2017 Mikhail Svetlov)

Rogozin opisuje w liście, że "jest już prawie zdrowy, ale tylko dzięki umiejętnościom rosyjskich lekarzy". Do listu dołączył fragment pocisku i zapewnia, że został zaatakowany z francuskiej haubicy Caesar kalibru 155 mm. - Przebiła moje prawe ramię i utkwiła w piątym kręgu szyjnym, zaledwie o milimetr od zabicia mnie lub paraliżu - pisze.

Rogozin o "francuskiej broni i najemnikach"

Rogozin skarży się, że ten francuski pocisk rzekomo zabił dwóch jego przyjaciół. - Giną z broni dostarczonej Ukrainie przez wasz kraj - grzmi Rogozin. Stwierdził też, że "setki ludzi" zostało zabitych w Donbasie przez "francuską broń i francuskich najemników", ale zapomniał wspomnieć, ile osób zginęło w wyniku zajęcia terytoriów przez rosyjskie wojsko.

Były szef Roskosmosu napisał do ambasadora, że ​​"oficjalnie Paryż zdradził sprawę wielkiego de Gaulle'a i Francja stała się jednym z najbardziej krwiożerczych państw w Europie", i "poddała się dyktatowi Waszyngtonu, stając się państwem marionetkowym".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Duńskie doniesienia o Putinie. "Mogą być celowo wypuszczane przez Rosjan"
Mam nadzieję, że rozumie Pan to, że osobiście odpowiada Pan za te morderstwa! Jest Pan nadzwyczajnym i pełnomocnym przedstawicielem Francji i jest Pan odpowiedzialny. I proszę o przekazanie fragmentu wyciętego przez chirurgów z mojego kręgosłupa prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi - pisze Rogozin.
A także powiedz mu, że nikt nie ucieknie od odpowiedzialności za zbrodnie wojenne Francji, USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i innych krajów NATO w Donbasie. Wszystkie nasze ofiary masz na sumieniu, podobnie jak pojawienie się faszystowskiej Ukrainy na mapie Europy - grzmi.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rogozin ranny w Doniecku

22 grudnia ukraińskie i rosyjskie media podały, że były szef Roskosmosu i współpracownik Putina Dmitrij Rogozin został ranny w wyniku ostrzału hotelu w Doniecku. Według mediów miał tam obchodzić swoje urodziny. On sam z kolei przekazał na Telegramie, że było to "spotkanie robocze w wąskim gronie".

Później rosyjskie media podały, że Rogozin otrzymał ranę odłamkową w tkanki miękkie głowy, ranę penetrującą w pośladki i lewe udo. Sam Rogozin powiedział o "metalowym fragmencie o wymiarach 3×4 mm powyżej prawej łopatki".

W poniedziałek odbyła się operacja polityka. W swoim telegramie Rogozin nazwał rzekomy ostrzał restauracji w Doniecku "atakiem terrorystycznym" i stwierdził, że "nie tylko jego bojownicy i towarzysze broni" zostali tam ranni, ale także personel hotelu. Rogozin powiedział też, że "od dawna uważa się za obywatela Doniecka" i rzekomo "brał udział w walkach o wyzwolenie Donbasu".

Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić