Wróć na
mmc
|

Rolnik dostał mandat, bo pracował na polu. Doniosła na niego wczasowiczka

914
Podziel się

Jedna z wypoczywających działkowiczek zgłosiła zakłócanie ciszy nocnej, ponieważ mieszkający nieopodal rolnik zbierał kombajnem żniwa po godzinie 22. Rolnik został ukarany mandatem, jednak w jego obronie stanął unijny komisarz do spraw rolnictwa.

Rolnik dostał mandat, bo pracował na polu. Doniosła na niego wczasowiczka
Donos na rolnika okazał się powodem do dyskusji (Pixabay)
bCYIERmd

Jedna z wczasowiczek posiadających działkę obok pola postanowiła donieść na rolnika. Problem polegał na tym, że ten postanowił zbierać żniwa w środku nocy. Nie sposób ukryć, że kombajn nie wydaje dźwięków sprzyjających zasypianiu. Pracujący w polu rolnik został ukarany mandatem za zakłócanie ciszy nocnej.

Mimo wszystko sprawa nie obeszła się bez echa. Mandat okazał się powodem gorącej dyskusji. Jedni uważają, że praca do nocy jest godna podziwy i warto odrobiny wyrozumienia, inni jednak zdają sobie sprawę, że nocne zbieranie żniw dużymi pojazdami, może budzić dyskomfort sąsiadów.

bCYIERmf

Rolnik ukarany za zbieranie żniw

Głos zabrał także unijny komisarz ds. rolnictwa, Janusz Wojciechowski. Zamieścił on wymowny wpis na ten temat. W ten sposób, historia ukaranego rolnika obiegła internet dzieląc ludzi na dwa obozy.

Jak tłumaczy Janusz Wojciechowski, zebrania żniw na później odłożyć się nie da. Noc często jest najlepszym czasem na koszenie żniw, ponieważ można je zbierać tylko wtedy, gdy są suche. Jeśli nocą nie zbiera się na nich rosa, oznacz to, że rano będzie padać. Deszcz może opóźnić zbiory nawet o kilka dni, bo po nim zboże musi znów wyschnąć.

bCYIERml
Trzeba też siać świadomość, że żniwa, nawet i północy, to nie chuligański wybryk tylko ciężka i niezbędna dla nas wszystkich praca. I że w te sierpniowe dni żniwa ważniejsze są nawet i od wczasów - mówi unijny komisarz ds. rolnictwa

Tak, jak strona rolników prosi o wyrozumiałość, tak strona wypoczywających również. Obrońcy działkowiczki mówią, że praca w innym miejscu niż pole również może być wyczerpująca, a kilka urlopowych dni raz do roku chce się wykorzystać jak najlepiej. Okazuje się, że nawet ucieczka od miejskiego zgiełku nie pomoże.

Rosja ogłasza zatwierdzenie szczepionki na koronawirusa. Światowi eksperci wątpią w jej skuteczność

bCYIERmG
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(914)
ccgfhfh
miesiąc temu
jak trzeba to trzeba, sam mam działkę i przy terenach rolniczych i mi to nie przeszkadza bo wiem że nie jest to tylko widzimisię rolnika.....świdomośc….
Abcd
miesiąc temu
Ludzie którzy kupują działki na terenach wiejskich powinni podpisywać specjalny dokument który uniemożliwi później takich akcji. Na wsi nie ma czegoś takiego jak cisza nocna "działkowiczka" powinna dostać mandat za bezpodstawne wzywanie Policji...
Marcin 1975
miesiąc temu
No tak,chleb,jajka mięso są z biedronki,mleko z kartonu. Po co komu rolnicy,tylko śmierdzą,kurzą i hałasują
bCYIERmH
miłośnik wsi
miesiąc temu
mieszkam w mieście,kupiłem działkę na wsi,za płotem mam pole z drugiej strony łąka i z dwóch stron las ( piękne miejsce )kilka dni temu rolnik do nocy jeździł kombajnem, to co zrobiłem ano wyszedłem i zapytałem czy aby nie jest spragniony i poczęstowałem go zimnym napojem (bezalkoholowym),wieś jest piękna
hirek
miesiąc temu
Żniwa trwają dwa trzy dni. Z tego może jedna noc "jest jeżdżona". Jak tej dziuni to przeszkadza niech wróci do miasta tam przez całą noc ma tramwaje pod oknami i jakoś jej nie przeszkadzają.
Najnowsze komentarze (914)
Rolnik
3 tyg. temu
Najpierw sami sprzedawali ziemię na działki a teraz są zdziwieni. Poza tym rolnik za darmo nikomu żywności nie rozdaje więc i na wyrozumiałość nie może liczyć. I tyle.
mat
3 tyg. temu
jak zwykle pożałowania godne ,,działania,, policji ,najlepiej złapać rowerzystę traktorzystę a bandziory mają luz bo to za ciężki temat dla policji
Andrzej
3 tyg. temu
trzeba od tego zacząć że w konstytucji polskiej Rzeczypospolitej ani żadnych innych przepisach nie ma wzmianki o ciszy nocnej jest to tylko umowne
Realista
3 tyg. temu
Na wczasy to paniusię stać a na stoperki do uszu to nie? Kobieto wyluzuj. Ten "zatyrany" rolnik robi dla Ciebie jedzenie. Gdyby nie On "zdechłabyś" z głodu.
Polak
3 tyg. temu
Wychowałem się na wsi ale pierwszy raz słyszę określenie "zbierać żniwa".
qwerte
3 tyg. temu
Co to jest "koszenie żniw"?
Koszenie
3 tyg. temu
Koszenie żniw - co żałosny autor miał na myśli?
Koszenie
3 tyg. temu
Koszenie żniw - co żałosny autor miał na myśli?
bCYIERmz
Bill
3 tyg. temu
Dziwię się, co taki policjant myśli wypisując mandat. Czy on wogóle ma pojęcie o pracy rolnika w czasie żniw?
kemot
3 tyg. temu
Mógł wziąć kosę i żonę do wiązania snopków. To by nikomu nie przeszkadzało. A w dzień pozwozić to wozem drabiniastym.
ela53
3 tyg. temu
W sobotę po południu mój pracownik rozsiewał wapno po rżysku,w pewnym momencie podjechała Policja i kazała zjechać z pola ponieważ kurzy a sąsiedzi przygotowują się do gryla i będzie im to przeszkadzało,notabene ich rodzice tez byli rolnikami.Pracownik nie zjechał z pola i odesłał Panów Policjantów do mnie,przyjechali i odjechali z niczym grzecznie im powiedziałam co sobie myślę a Oni odpowiedzieli że musieli odpowiedzieć na interwencję,rolnika to by najchętniej utopili w łyżce wody ale my rolnicy jesteśmy cierpliwi ,a cierpliwy to i kamień ugotuje.Pozdrawiam Ela
Rebal
3 tyg. temu
W dzień stał pod sklepem i chlał piwsko a nocą trzezwial na traktorze. To opinia świadków w sieci.
Stefan
3 tyg. temu
Boże, co za język. I pan dziennikarz i pan komisarz. Tragedia, jak można używać słów, których się nie rozumie.
Mat
3 tyg. temu
Za to wczasowicze, właściciele działek na wsi, przejeżdżając w niedzielę od rano do wieczora koszą trawę, obcinają żywopłoty, hałasując przy tym, że trudno wypoczywać. Czy ktoś zgłosił to na policję? Dla potwierdzenia tego faktu następnym razem dołączę nagranie znad jeziora.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić