o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GG
|

Makabra w lesie. Zastrzelił chronione zwierzę i wykroił mięso. Kuriozalne tłumaczenie

185
Podziel się

Leśniczy zastrzelił żubra i tłumaczył się, że pomylił go z dzikiem. Wszystko po to, aby uniknąć konsekwencji za zabicie zwierzęcia pod ochroną. Nie udało mu się jednak zatrzeć śladów, ponieważ w martwym ciele żubra zostawił nabój.

Makabra w lesie. Zastrzelił chronione zwierzę i wykroił mięso. Kuriozalne tłumaczenie
Żubr (Getty Images, Arterra)
bDeVpkAB

Leśniczy Sławomir P. z nadleśnictwa Łobez zabił żubra. Zwierzę to od dawna jest w Polsce pod ochroną. Ciało zastrzelonego, a w nim łuskę od naboju znalazła we wrześniu 2019 roku grzybiarka. Mężczyzna próbował zatrzeć wszystkie ślady. Wyrzucił element amunicji, który dostał od kobiety. Wrócił do lasu, wykroił mięso, które ukrył u szwagra - informuje "Fakt".

Zdjęcie martwego żubra trafiło do pracowników nadleśnictwa. Zawiadomili oni policję. Winnego od razu zwolniono z pracy. Mężczyzna stanął przed sądem.

Mężczyzna tłumaczył w sądzie, że pomylił żubra z... dzikiem. Maciej Tracz z Zachodniopomorskiego Towarzystwa Przyrodniczego w rozmowie z "Faktem" podkreśla, że jest to niemożliwe, gdyż strzał był bardzo precyzyjny.

bDeVpkAD

Leśniczy chciał spalić ciało

Morderca żubra chciał spalić jego ciało. Mężczyzna wykroił zdaniem eksperta około 200 kilogramów mięsa z ciała ponad 600-kilowego zwierzęcia. Potem obłożył je drewnem, jakby chciał przygotować je do spalenia.

Upalne lato w lesie. Młode żubry na nagraniu z Nadleśnictwa Baligród

bDeVpkBe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(185)
Jpk
2 miesiące temu
Ciało zastrzelonego, nabój w ciele itd. W tak krótkim tekście upchnąć tyle bzdur to faktycznie trzeba trochę czasu w szkole spędzić aby dać radę. Szkoda, tylk, że wszystkie te lata w podstawowej.
ftyz
2 miesiące temu
jaka sytuacja i myśliwy, taki artykół;-)
BATMAN
2 miesiące temu
MOŻE BY TERAZ Z TEGO LEŚNICZEGO WYKROIĆ KAWAŁEK MIĘSA
bDeVpkBf
Niebieski
2 miesiące temu
Wynika z tego art.ze leśniczy strzelil łuska zabiła zubra a pocisk zostal w lufie grzybiarka też znalazła łuskę w ciele zubra. Przepraszam, co to za broń i kaliber, grzybiarka to chyba w rzeźni pracuje.
iwo
2 miesiące temu
Zastrzelił kolegę na polowaniu-pomylił go z dzikiem, zastrzelił żubra-pomylił go dzikiem, dla myśliwych wszyscy jesteśmy podobni do dzika :)
Najnowsze komentarze (185)
OMG
2 miesiące temu
Co za brednie?
bondziu
2 miesiące temu
kiedyś widziałem w zimie pół zjedzonej sarny przy strumieniu, pod Radziejową w nowosądeckim. Fajne uczucie, jak się pomyśli, że razie w. nie ma się nic na obronę, a do wiochy jest 5 km, dlatego coraz mniej wybieram się w góry, bo po co ryzykować dla ładnych widoków, skoro wilki się tam krecą. Innym razem ślady wilków na polanie, na początku szlaku, jakiś kilometr od zabudowań. Dlaczego wilki były tępione przez wieki, a teraz są pod ochrona pomimo, że nie boją się juz ludzi i latają nawet przy drogach w Bieszczadach ? W Beskidzie Małym została zniszczona kapliczka ufundowana przez lesniczego, w wdzięcznosci za ocalenie przed wilkami: "„Kapliczka została ufundowana w 1884 r. przez nadleśniczego dóbr Kozy, Juliusza Beinlicha, jak głosi tradycja – z wdzięczności za cudowne ocalenie życia przed wilkami. " Żyjemy w szalonych czasach, jednak za komuny był porządek a nie radź sobie sam !!!!!
xxx
2 miesiące temu
Zwyczajowe tłumaczenia myśliwych - zastrzeliłem wilka - oj, myślałem że to wałęsający się pies, zastrzeliłem jelenia - przewodnika stada - oj myślałem że to zwykły osobnik. Itd. Myśliwi to zaraz po lekarzach najbardziej nienaruszalna grupa w tym kraju. No ale nie po to polują prokuratorzy, sędziowie, radcy i adwokaci, żeby ich potem po sądach ktoś ciągał
Maniek
2 miesiące temu
całe o2 do szkoły do szkoły, bo aż wstyd czytać te wasze wypociny, mam wrażenie że max 5 klas podstawówki macie.
zal
2 miesiące temu
Ci wszyscy myśliwi, którzy jadą w weekend pozabijać, piją wódkę od rana strzelają do czego popadnie i do domu wraca jako bohater, takie ekstremalne łowienie ryb a są to prości ludzie bez wyobraźni. Rozumiem, że np niekoltrolowana populacja dzika może być zagrożeniem, ale nad naturą jeszcze nikt nie zapanował a na pewno nie cep ze strzelbą a sam dzik nie jest takim zagrożeniem jak choroby które przenosi zrobione w laboratorium... znam jednego myśliwego kupuje pieski po kilka tys zł których już mu szkoda na tresurę, uciekają, giną, zagryzają wszystkie kury bo ma być łowny a z tego jest tyle. Plujecie na Unię a jednak kilku zakazów i praw sam się doczekać nie mogę bo na mapie od Niemiec rolnik to dziad i niedouk a w lewo szanowany obywatel z resztą bogaty i obyty.
2stan13
2 miesiące temu
Jedno jest pewne, powinien dostać dożywotni zakaz posiadania jakiejkolwiek broni palnej!
Pablo
2 miesiące temu
A ten niby leśniczy to nie nominat śp. Szyszki ?
DrZiGiT☯️
2 miesiące temu
U mnie w mieście Ojciec zastrzelił Syna na polowaniu. Jak się później tłumaczył Pomylił dzika z Synem. W tym kraju już mnie nic nie zaskoczy
bDeVpkAX
Łolek
2 miesiące temu
A czy pani od grzybów znalazła jakiś grzybek? Jeśli tak, to czy ciało grzybka można umieścić w ciele grzybiarki i jej rodziny bez obawy o zdechnięcie;)???
grot
2 miesiące temu
jak ten leśniczy pomylił dzika z żubrem to i pewnie dąb od brzozy nie rozróżnia. Ale za to pewnie pięknie maszeruje na zlocie u ojca Tadeusza to i w środowisku pewnie go mają za trapera.
asd
2 miesiące temu
nie uznaję myślistwa w obecnym wydaniu. Kiedyś myśliwy to był ktoś kto tropił zwierzynę, musiał podejść na strzał z łuku albo jak był kozak to na odległość dzidy. Dzisiaj wali z 500 metrów z lunetą i uważa się za myśliwego. To zwykły odstrzał albo nawet egzekucja. A potem udają, że organizują zloty, zjazdy i że mają 1000 letnią tradycję.
as pik
2 miesiące temu
Kto pisze te artykuły? Macie tam w redakcji choć jednego Polaka?
jaja
2 miesiące temu
Nie krytykujcie autora. Zytki też muszą z czegoś żyć!
norka
2 miesiące temu
zastanawiam się nauką dla ich szefów, bo tolerują takich nieudaczników, nie potrafią to liche towarzystwo pogonić do zdobycia minimum wiedzy. To ja się powinienem od nich czegoś dowiedzieć i nauczyć a nie wytykać im błędy "ŻAL" jak mówi mój syn. Powiedziałem mu, że musieli się nieźle "starać" by takie wyniki osiągnąć i, że jak się nie będzie uczył to tylko do wp.pl do roboty, to pewne bez nauki
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić