Roma Wąsik ukarana w pracy. "Tak zachowałoby się 95 proc. żon"

12

Roma Wąsik - żona Macieja Wąsika - została ukarana naganą za "publiczne manifestowanie poglądów politycznych". Głos ws. zabrał europoseł Ryszard Czarnecki. - Tego typu nagana jest formą politycznej szykany - stwierdził w jednym z najnowszych wywiadów.

Roma Wąsik ukarana w pracy. "Tak zachowałoby się 95 proc. żon"
Roma Wąsik podczas spotkania z Andrzejem Dudą (Kancelaria Prezydenta RP, Kancelaria Prezydenta RP)

20 grudnia 2023 r. Mariusz Kamiński oraz Maciejem Wąsikiem zostali skazani prawomocnym wyrokiem, na dwa lata więzienia za nadużycia przy aferze gruntowej, gdy obaj szefowali CBA.

W związku z tym we wtorek, 9 stycznia, politycy PiS zostali zatrzymani w Pałacu Prezydenckim, a dzień później przetransportowano ich do docelowych więzień.

Wówczas żony polityków, Roma Wąsik i Barbara Kamińska, publicznie zabiegały o ich uwolnienie i ułaskawienie przez prezydenta. Pojawiły się w Sejmie, a między innymi 10 stycznia udzieliły wywiadu w TV Republika. Z kolei 11 stycznia brały udział w manifestacjach pod więzieniami.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 15.03

To właśnie wtedy Roma Wąsik miała się dopuścić czynów, za które została ukarana naganą. Przypomnijmy, żona Macieja Wąsika jest dyrektorem Departamentu Nadzoru nad Chemikaliami w Głównym Inspektoracie Sanitarnym (GIS).

Ryszard Czarnecki: tego typu nagana jest formą politycznej szykany

W ocenie Ryszarda Czarneckiego kara, jaka została nałożona na Romę Wąsik, jest formą politycznej represji.

Jest żoną człowieka, który siedział w więzieniu. I tak po ludzku doskonale ją rozumiem. Pewnie tak samo zachowałaby się każda czy 95 procent żon. Tak samo jak pewnie wszyscy faceci, walczyliby o wolność dla swojej małżonki. Więc taki odruch serca całkowicie rozumiem i myślę, że tego typu nagana jest raczej formą politycznej szykany - powiedział w rozmowie z "Faktem" eurodeputowany.

Zdaniem europosła sytuacja, w której znalazła się żona Macieja Wąsika, powinna być oburzająca także dla wyborców obecnej koalicji rządzącej.

Myślę, że nawet w elektoracie naszych oponentów nie wszyscy przyjmą z zachwytem sytuację, w której żona jest karana za to, że starała się, tak jak umiała, walczyć o wolność dla męża. Więc powiedziałbym nie jako prawnik, ale jak człowiek, który rozumie tę sytuację tak po prostu, po ludzku.
Autor: NJA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić