o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
NM
|

Rosja. Komornik zajął mieszkanie Nawalnego. Zablokował też konta bankowe

24
Podziel się

Rzeczniczka prasowa opowiedziała o sytuacji, w jakiej znalazł się Aleksiej Nawalny, gdy wrócił do swojego mieszkania w Moskwie. Opozycjonista niedawno opuścił klinikę w berlińskim Charite.

Rosja. Komornik zajął mieszkanie Nawalnego. Zablokował też konta bankowe
Aleksiej Nawalny czuje się coraz lepiej. Zdjęcie w parku, nieopodal domu. (Getty Images, Account , Handout, Anadolu Agency)
bDTWbAWd

Aleksiej Nawalny wrócił do mieszkania w moskiewskiej dzielnicy Marjino. 27 sierpnia jednak, czyli kiedy opozycjonista przebywał jeszcze w śpiączce, rozpoczęło się postępowanie komornicze. Komornicy zamierzają zlicytować dom Nawalnego.

Aleksiej Nawalny nie ma także dostępu do swoich kont bankowych. Te zostały zablokowane.

bDTWbAWf

Może to mieć związek z głośną sprawą z ubiegłego roku. Fundacja Aleksieja Nawalnego oskarżyła o nieprawidłowości firmę cateringową, która dostarcza jedzenie do rosyjskich szkół. Jednym z zarzutów było nieprzestrzeganie wymaganych przez prawo sanitarnych zasad bezpieczeństwa.

Sąd skazał fundację na wysoką grzywnę ze zniesławienie. Było nim m.in. podanie do publicznej informacji, że Moskiewski Uczeń rozwozi do szkół dania, które nie są odpowiedniej jakości, co okazało się nieprawdą.

Sąd rozkazał Nawalnemu, jego prawniczce i należącej do niego fundacji "Walki z Korupcją" zapłacić kwotę 88 mln rubli. Każdy z podmiotów miał uiścić na rzecz Moskiewskiego Ucznia po około 29,3 mln rubli.

bDTWbAWl

Firma wiązana jest z biznesmenem Jewgienijem Prigożynem. To właściciel znanej w Rosji restauracji "Nowa wyspa", w której Władimir Putin przyjmował prezydenta Francji Jacquesa Chiraca w 2001 roku. Następnie także G. W. Busha, w roku 2002 roku. Prigożyn nieoficjalnie jest zaufanym człowiekiem Putina.

Obecnie to właśnie Prigożyn może żądać od Nawalnego spłacenia kwoty, jaką sąd orzekł w trakcie rozpraw. Wszystko wskazuje na to, że to jemu Aleksiej Nawalny winien jest teraz grube miliony. Przedsiębiorca miał wykupić prawo do ściągnięcia długu od firmy cateringowej zaledwie kilka tygodni temu - informuje PAP.

Zobacz także: UOKiK wchłania Rzecznika Finansowego. "Zwiększymy ochronę konsumentów"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTWbAWG
Źródło:
KOMENTARZE
(24)
Źywago👎
7 miesięcy temu
Nie udało się wykończyć go nowiczokiem to i tak zrobią wszystko by do Rosji już nie wrócił. Zabiorą mu wszystko co miał i poczekają na następną okazję. Putin nie lubi opozycjonistów .
Matthew
7 miesięcy temu
Jeśli to nie jest państwo mafijne to co to jest?
???
7 miesięcy temu
"Przedsiębiorca miał wykupić prawo do ściągnięcia długu..." Miał wykupić, czy wykupił?
bDTWbAWH
aga
7 miesięcy temu
Czy teraz jest jasne po co są potrzebne wolne sądy????
gfbfgg
7 miesięcy temu
Zupełnie jak w Polsce.
Najnowsze komentarze (24)
Historyk
7 miesięcy temu
W Rosji sądownictwo zostało już dawno (1917) zreformowane
oko
7 miesięcy temu
tyle jest w Rosji biedoty a Unia nawalonego sobie sprowadzila...przypadek? to kim on jest ...naprawde
Jan
7 miesięcy temu
Szkoda człowieka. Przeciwstawił się gangsterom i ich mafijnej polityce. Omal nie przyplacil tego życiem
Raf
7 miesięcy temu
Właśnie przeczytałem, że Putin został zaproponowany do pokojowej nagrody Nobla
Artek
7 miesięcy temu
Sąd skazał fundację na wysoką grzywnę ze zniesławienie. Mam dość literówek, przekręcania wyrazów, używania automatycznego tłumacza, ogółem: śmiecenia w Internecie wypocinami niedouczonych "cienikażów". Nawet nikomu nie chce się przeczytać tego co usiłujecie opublikować.
Wasza
7 miesięcy temu
wolność! Wróg publiczny 2 Ona została sprzedana. Za smartfona. Nie żal mi ktoś kto się pcha 2x w to samo "G"
Gość
7 miesięcy temu
No i tak działa reżim cara, o pardon carusia Putina. Szkoda więcej komentarzy
Fred
7 miesięcy temu
To Nawalny chciał zniszczyć innego Nawalnego i przegrał tą wojnę. Długi płacą wszyscy również opozycja. Nawalny popadł w długi i sam się podtruł żeby aferę wywołać.
bDTWbAWz
antypis
7 miesięcy temu
A może pan Putin otrułby się "sam" z korzyścią dla wielu milionów ludzi nie tylko w Rosji? Trochę przykre, bo obecna władza w naszym kraju zmierza w podobnym kierunku rządzenia.
aaa
7 miesięcy temu
Przeciwko Nawalnemu toczylo sie sledztwo i mial zakaz opuszczania kraju.Prokuratura zrobila blad i pozwolila mu wyjechac do Niemiec.Tam juz sie postarali i znalezli to co trzeba bylo. Teraz rozumiecie dlaczego Rosja nigdy nie wyda wraku samolotu? Bo chociaz tam nic nie ma to specjalisci znajda
pati
7 miesięcy temu
Kiedy wreszcie władcy poszczególych dużych i małych państw zrozumia,że sa wybierani przez ich społeczeństwo(chyba ,że takie wybory to fikcja) i powinni stać po stronie poszkodowanego,nie odwrotnie.Tacy ludzie z pięścią,nie powinni zasiadać na wysokich stołkach urzędniczych.Świat jest piękny,ludzie żyjący na Ziemi też chca mieć marzenia,godne życie,lecz bogaci od nadmiaru pieniędzy wszystko psują,nie potrzebne starcia,wojny.Życie szybko ucieka,dajcie tym ludziom spokojnie pożyć bez zaczepek i kłótni.Wszyscy do pracy bogaci oraz biedni, i będzie lepiej.
Pan Teddy S.
7 miesięcy temu
U nas zrobiliby tak samo.
WLW
7 miesięcy temu
Są komentarze że Rosja to państwo mafijne, chyba tak, ale gdzie byście umieścili Polskę? W Rosji wsadzono do więzienia popa który na Syberii zbierał nielegalnie pieniądze i założył kościół katolicki, ale niepodległy. U nas za to samo zakonnik z Torunia jest czczony jak bóstwo. Gdzie tu jest państwo mafijne - widać gołym okiem.
jam
7 miesięcy temu
Trzeba i u nas wreszcie wprowadzić dla złodziej utratę całego majątku , nawet jak jest zapisany na babcię
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić