aktualizacja 

Rosja szykuje się do walki na Krymie. Pokazano dowód

Rosja tworzy linie obronne w pobliżu Sasyk-Siwasz na południe od Jewpatorii, najwyraźniej przygotowując się do wkroczenia wojsk ukraińskich na Krym. Budowane są w tym miejscu fortyfikacje, które pokazał w mediach społecznościowych Anton Heraszczenko.

Rosja szykuje się do walki na Krymie. Pokazano dowód
Rosja szykuje się do walki na Krymie. Pokazano dowód (Twitter)

Nielegalne przyłączenie przez Federację Rosyjską terytorium Ukrainy, Autonomicznej Republiki Krymu oraz miasta wydzielonego Sewastopol, położonych na Półwyspie Krymskim, miało miejsce w 2014 roku. Od tego momentu rozpoczęły się poważniejsze napięcia pomiędzy Rosją a Ukrainą, a eskalacja nastąpiła w lutym 2022 roku.

Rosjanie zbudowali tam długi na 18 km most, który został oddany do użytku zaledwie trzy lata temu. Łączy ze sobą dwa półwyspy: anektowany przez Rosję w 2014 r. Krym i Półwysep Tamański. Dla Rosjan i mieszkańców Krymu ma on znaczenie strategiczne.

Wybudowany za miliardy (wedle szacunków mógł kosztować ponad 4 mld dolarów) most ma dwie nitki - drogową, dla ruchu samochodowego i kolejową. Usprawnił on przede wszystkim transport towarowy między kontynentalną Rosją a półwyspem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Katastrofa myśliwca. Śmiertelny wypadek w Chinach

Ukraina walczy o Krym. Rosja reaguje

Armia Ukrainy robi wszystko, aby odzyskać swoje dawne terytorium, łącznie z Krymem. Wielu ekspertów jest zdania, że Ukraina się nie podda i będzie walczyć do samego końca. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego armia Władimira Putina, która przygotowuje się na najgorszy dla niej scenariusz.

Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, udostępnił w mediach społecznościowych dowód, że rosyjska armia szykuje się do obrony okupowanego Krymu.

Wzdłuż linii brzegowej jeziora Sasyk-Siwasz na południe od Jewpatorii, wzdłuż linii kolejowej i na północ od miasta w pobliżu Zatoki Donuzławskiej budowane są fortyfikacje.

Jak donosi Heraszczenko, Rosjanie budują: punkty strzeleckie na budowach wzdłuż wybrzeża; bunkry (stanowiska strzeleckie dalekiego zasięgu); tajne stanowiska oraz "zęby smoka" z drutem.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić