Rosja walczy z żywiołem. Spłonęły domy, wprowadzono stan wyjątkowy

Rosja znowu w płomieniach. Przez pożary lasów w obwodzie rostowskim, uszkodzone zostały już 34 budynki mieszkalne, a także sklepy oraz stacje benzynowe. Ogień rozprzestrzenił się na powierzchni 136 hektarów, walczy z nim 300 strażaków i śmigłowiec ratunkowy.

Rosja walczy z żywiołem. Spłonęły domy, wprowadzono stan wyjątkowy
Przez pożary lasów uszkodzono już 60 domów (Twitter)

Pożar na terenie leśnictwa Ust-Donieck w obwodzie rostowskim wybuchł w poniedziałek po południu. Jak podaje propagandowa agencja "Ria-Nowosti", do wieczora ogień rozprzestrzenił się na powierzchni 30 hektarów, a we wtorek rano - już na 136 hektarach.

Ogień rozprzestrzenił się na domy

Według lokalnych mediów, pożar rozprzestrzenił się na budynki mieszkalne. Według wstępnych wyliczeń uszkodzone zostały 34 domy, a 20 - spłonęło. W regionie ogłoszono stan wyjątkowy, a na miejsce wyjechał minister zasobów naturalnych i ekologii Michaił Fiszkin.

Ratownicy poinformowali, że w akcji gaśniczej uczestniczy helikopter specjalny Mi-8. W sieci pojawiają się liczne filmiki z regionu, w którym strażacy walczą z żywiołem. Służby informują, że gaszenie pożaru jest utrudnione z powodu upałów i podmuchów wiatru dochodzących do 30 metrów na sekundę.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Mieszkańców ewakuowano

Ze wsi Werchnekundriuczenskaja ewakuowano 65 mieszkańców. Władze przekonują, że jest to jedynie "środek zapobiegawczy". Zostali wysłani do tymczasowego ośrodka zakwaterowania. W tej chwili nie ma informacji o poszkodowanych osobach.

Według pełniącego obowiązki naczelnika wydziału Władimira Zawera do rana 16 sierpnia pożar został opanowany i "sytuacja się ustabilizowała". Aby poradzić sobie z pożarem, Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych wysłało samolot przeciwpożarowy Ił-76 zdolny zrzucić do 42 ton wody. W gaszeniu wzięło udział ponad 300 osób.

Zobacz także: Bolesny cios w Rosjan. "Są bezradni. Klęska jak zatopienie krążownika Moskwa"
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić