Rosjanie będą walczyć do końca. "Nie mają wyjścia"

Zdaniem szefa Centralnej Agencji Wywiadowczej Kyryło Budanowa Rosja przegrywa z Ukrainą, ale nigdy się do tego nie przyzna, bo to oznaczałoby upadek jej państwowości.

Rosjanie będą walczyć do końca. "Nie mają wyjścia"
Kyryło przewiduje koniec wojny z Rosją. (YouTube, SkyNews)

Szef wywiadu wojskowego Ukrainy Kyryło Budanow powiedział, że Rosja zdecydowanie przegrywa w starciu z Ukrainą. W wywiadzie "Finacial Times" stwierdził, że mimo strat i poważnej degradacji wojsk, Rosja do niczego się nie przyzna.

Rosja przegrywa, ale nigdy się do tego nie przyzna

Jeżeli teraz Rosja przyzna, że ​​nie pokonała Ukrainy, nie będzie to upadek systemu, a będzie to upadek państwowości. Dlatego będą walczyć, ile się da. Armia rosyjska będzie musiała walczyć do końca. Nie mają innego wyboru - powiedział.

Zaznaczył także, że wycofanie się Ukrainy z Siewierodoniecka po tygodniach walk było "taktycznym" posunięciem. Ukraińska armia chciała uniknąć powtórki z fatalnego oblężenia Mariupola i przeniosła się w inne tereny. To zdaniem Budanowa nie świadczy o przegranej.

Aby odnieść strategiczne zwycięstwo, nasze dowództwo postanowiło przegrupować się na nowe pozycje. I osobiście uważam, że ta decyzja jest słuszna. [...] To jest tylko taktyczne przegrupowanie. I, jak widać, taktyczne przegrupowanie ma miejsce na całej Ukrainie. W niektórych obszarach linii frontu skutecznie kontratakujemy, w niektórych obszarach linii frontu skutecznie bronimy - powiedział Budanow.

Budanow ma wciąż nadzieję, że konflikt zakończy się jeszcze przed końcem roku. Przewiduje, że w sierpniu będą miały miejsce wydarzenia, które okażą się punktem zwrotnym w tym konflikcie.

Mówiłem to już wcześniej i powiem to jeszcze raz – przed końcem roku aktywne walki spadną praktycznie do zera. Jesteśmy nieugięci w naszym przekonaniu. W dającej się przewidzieć przyszłości odzyskamy kontrolę nad naszymi terytoriami - dodał.
Zobacz także: Pierwszy taki serial Netfliksa. "Pokazujemy Polskę, która zaskoczy wszystkich, którzy źle o niej myślą"
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić