o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
ESO
|

Rosjanie całkiem odlecieli? Mówią, co szczepionka na COVID-19 zrobi z ludźmi

123
Podziel się

Mimo że badania nad rosyjską szczepionką nie dobiegły jeszcze końca, Kreml chce ją jak najszybciej wypuścić w świat. Zachwala, że jest dużo lepsza niż szczepionki zachodnie, a niektórzy propagandziści straszą nawet, że użycie szczepionki zagranicznej mogą zamienić człowieka... w małpę.

Rosjanie całkiem odlecieli? Mówią, co szczepionka na COVID-19 zrobi z ludźmi
(Getty Images, Pixabay)
bDJucQdN

W czwartek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow przekonywał, że masowe szczepienia przeciwko koronawirusowi rozpoczną się w Rosji jeszcze przed końcem tego roku. Nie podano jednak konkretnej daty. Kilka dni wcześniej twórcy rosyjskiej szczepionki Sputnik V przekazali, że jej skuteczność przekroczyła 95 proc. w 42. dniu stosowania.

Na całym świecie trwa walka o to, kto pierwszy wyprodukuje bezpieczną i skuteczną szczepionkę na koronawrusa. Prof. Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych w rozmowie z TOK FM mówiła, że w Rosji odbywa się również walka wewnątrz kraju.

bDJucQdP
Między oligarchami z wierchuszki, którzy kontrolują ośrodki badawcze i chcą na tym zarobić. Były informacje o podkradaniu sobie informacji, blokowaniu dostępu do przetestowanych. Choć prawo na takie działania nie pozwala - mówiła prof. Agnieszka Legucka.

Rosjanie sceptycznie oceniają rosyjską szczepionkę

Prof. Legucka podkreśliła także, że sami Rosjanie sceptycznie oceniają skuteczność szczepionek wyprodukowanych w ich kraju.

Krytykują jej szybkie wprowadzenie i to, że nie była badana klinicznie na znacznej liczbie osób. Wśród pracowników sfery budżetowej jest nawet nacisk, żeby dobrowolnie poddawać się szczepieniu, co budzi bardzo różne reakcje - tłumaczyła ekspertka w rozmowie z TOK FM.
bDJucQdV

Jak dodaje ekspertka, rosyjskie media zaczęły już działania propagandowe, które mają przekonać Rosjan do rodzimej szczepionki. W głównych wiadomościach straszono nawet, że zażycie zagranicznej szczepionki może przemienić człowieka w małpę.

Pokazuje się ludziom, że to inne szczepionki są groźne. A ta rosyjska jest tańsza i bezpieczniejsza. Włącznie z tym, że jeden z propagandzistów, który prowadzi w telewizji żywiołowe dyskusje na różne tematy, przekonywał zupełnie na poważnie i pokazywał stosowne obrazki, że zażycie oksfordzkiej szczepionki może dać efekt w postaci zakończenia żywota jako małpa. Rosjanie dostają to w głównych wiadomościach - opowiadała prof. Legucka, cytowana przez TOK FM.
Zobacz także: Covid wpłynął na firmy. "Najszybciej w historii przyspieszył cyfryzację"
bDJucQdW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJucQeq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(123)
E. ra
3 miesiące temu
Za dużo naciskają na szczepionkę, by była ona faktycznie bezpieczna, po drugie, nikogo nie można szczepić bez jego zgody, tym bardziej, że nie dają gwarancji, że nie zaszkodzi zdrowiu, umywają ręce z odpowiedzialnością. Konstytucja ludziom gwarantuje, że nie będziemy królikami doświadczalnymi. Jeśli to zrobią bez naszej zgody, znaczy, że gwalca gwarantowane prawa konstytucyjne. Jeśli tak bardzo im zależy na tej szczepionce, w sytuacji, kiedy nie ma tak naprawdę wyizolowanego wirusa ani covid na stronie Sanepidu nie jest wpisany jako choroba zakaźna, więc tym bardziej nie jest szczególnie niebezpieczna, więc nie mają podstaw by ją uzyć. Ludzie umierają przede wszystkim przez odmowę pomocy medycznej a to jest nieludzkie zachowanie. Za covida mają lepiej płatne, więc ktoś, kto faktycznie potrzebuje pomocy, nie zostaje obsłużony i umiera. To brzmi jak ludobójstwo. Szkoły są puste, a dzieci siedzą w domach, bo niby wirus taki straszny. W ten sposób młodzież i dzieci się demoralizują, bez obowiązku chodzienia do szkoły,czy na tym władzy zależy? Szkoda że po marketach niepolskich nie ma wirusa. Na Wszystkich Świętych zamknęli cmentarz ale sklepy Żabka w święto dla klientów były otwarte. Ciekawe prawda? Komuś na tym zależy by zniszczyć polską gospodarkę a ludzi doprowadzić do ubóstwa i zniewolenia. Ale myślę, że Ci co używają kłamstwa, by osiągnąć swoje niecne cele, sami się w tych kłamstwach pogubią i ujawnią, a zło jakie się szerzy,zostanie rozliczone, by nasze dzieci mogły spać spokojnie, by dobro zwyciężyło. Tego życzę wszystkim dobrym ludziom.
Karol
3 miesiące temu
Dziennikarstwo od długiego już czasu podlega naciskom politycznym i biznesowym Nie ma już dziennikarstwa niezależnego.
Andy
3 miesiące temu
Polska ma zakupić 16 mln szczepionek ,a tą szczepionke przyjmuje się w dwóch dawkach. Czyli dla 8 mln. Ja myślę,że świadomość ludzi jest na tyle dobra,że nie wielu zdecyduje się na branie czegoś co.nie ma atestu zaufanego.Widze inne zagrożenie, a mianowicie takie ,że jak w zasobach zakupionych szczepionek zostanie dużo nie użytych to zacznie się przymus ich pobierania. Przecież nie rząd kupuje tylko znowu jakaś firma szwagra i nic nie może się zmarnować. Wsparcie rządu dla szwagra będzie konieczne ,żeby szwagier nie zbankrutował.
bDJucQer
Ja.
3 miesiące temu
Najpierw niech się zaszczepią oni sami i rządowcy.i się zobaczy co będzie.A po czasie niech szczepią ludzi tylko oczywiście tymi samymi szczepionkami a nie innymi. Powodzenia bo ja tego g...a nie wezmę i moi dzieci też wraz z mężem
Robsi
3 miesiące temu
No napewno nie skorzystam z żadnej szczepionki,mam 40 lat nigdy nie miałem szczepionki przeciwko grypie i nigdy jakoś na grypę nie zachorowałem,i dlatego nie wezmę żadnego świństwa które narobi mi kaszany w organizmie dziękuję bardzo sami się trujcie.
Najnowsze komentarze (123)
tnr
miesiąc temu
sami Rosjanie nie chcą mieć trzeciej ręki dlatego nie szczepią się swoją szczepionką
Wujek z USA
miesiąc temu
Wartość propagandowa na temat rosyjskiej szczepionki niczym nie rożni się wartości propagandowej na wszystkie inne tematy,
Gabriela
2 miesiące temu
oparta na abortowanych ciałach dzieci, wytworzy antyciała ofiarowane Lucyferowi
Andy
3 miesiące temu
Święte słowa !!! A w Sewastopolu skuteczność szczepionki przekroczyła 112% !!! Oni już tak mają :)
No proszę
3 miesiące temu
Ta szczepionka nie ma PROFILU ZAUFANEGO ! Borygo zamarza w temp. -35'C a CO NIE ZAMARZA W TEMPERATURZE -70'C ???
Edek
3 miesiące temu
Najpierw niech zaszczepią cała wierchuszka w Polsce tj:Prezydenta ,premiera ,rząd ,posłów z Sejmu ,senatorów z Senatu.A później? A później zobaczymy.
Ana
3 miesiące temu
Jeżeli c19 to choroby wywołane bronią elektromagnetyczna, to szczepionki są czym?
Grypa2o2o
3 miesiące temu
Opublikowano na stronie PZH w dniu: 26 marca 2020 Naukowcy z całego świata intensywnie pracują nad opracowaniem szczepionki przeciw COVID-19. Badania prowadzi obecnie ponad 40 różnych zespołów badawczych. Jednym z nich jest zespół pod kierownictwem prof. Sarah Gilbert, prof. Andrew Pollarda, prof. Teresy Lambe, dr Sandy Douglas i prof. Adriana Hilla z Oxford Vaccine Group z University of Oxford w Wielkiej Brytanii. Prace nad opracowaniem szczepionki przeciw COVID-19 badacze rozpoczęli w sobotę 10 stycznia 2020 r. Dotychczas udało im się zidentyfikować prototyp szczepionki wektorowej, oceniany teraz w badaniach przedklinicznych. Badacze przygotowują się do pierwszej fazy badań klinicznych na ludziach, które planują rozpocząć wiosną 2020 r.
bDJucQej
joyou
3 miesiące temu
Czyli naród rosyjski już zaszczepiony zachodnią szczepionką.
Lol
3 miesiące temu
Zagraniczne szczepionki maja w sobie wektor adenowirusa szympansa tzw konstrukt ChAdOx1 wiec wszystko mozliwe
Montreal
3 miesiące temu
Sądzę że wirus jest wyhodowany dotyczy całego świata cel stanowią głównie emeryci i renciści którzy za długo żyją instytucje wypłacające im świadczenia mają problemy finansowe dlatego wirus jest dla nich zbawieniem a szczepionka dopełnieniem i naturalnie stanowi doskonały zysk finansowy
Montreal
3 miesiące temu
Tak w istocie jeden głębszy leczy wszystko a nie jakaś lafirynda szczepionka która nas ma zbawić jeśli nawet to będzie to kierunek do wieczności
Sasza
3 miesiące temu
Hahaha
Montreal
3 miesiące temu
Nie zamierzam być królikiem doświadczalnym by brać jakąś szczepionkę która zamiast pomóc przyniesie odwrotny skutek w postaci utraty zdrowia lub życia zwłaszcza dotyczy to emerytów których warto się pozbyć z pobudek
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić