o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
GGG
|

Te grupy dostaną szczepionkę jako pierwsze. Polska weźmie przykład?

27
Podziel się

Brytyjskie ministerstwo zdrowia opublikowało tymczasową listą priorytetowych szczepionek. Można dowiedzieć się z niej, kto będzie miał pierwszeństwo do otrzymania leku.

Te grupy dostaną szczepionkę jako pierwsze. Polska weźmie przykład?
Zdjęcie poglądowe (PAP, EPA, RONALD WITTEK)
bDJomHsl

Pandemia koronawirusa nie zwalnia tempa. Cały świat oczekuje na szczepionkę, która jest największą nadzieją na powrót do normalnego życia. Kraje nie otrzymają wystarczającej liczby szczepionek, aby zaszczepić wszystkich obywateli, gdy lek się pojawi. Brytyjskie ministerstwo zdrowia opublikowało tymczasową listą, w której określono, komu przysługuje ten przywilej.

Na liście wypisano dziewięć grup priorytetowych. Osoby z problemami zdrowotnymi wysokiego ryzyka znalazły się w tej samej grupie, co te mające powyżej 70 lat. Oznacza to, że osoby z takimi chorobami jak rak krwi, kości lub płuc, przewlekłą chorobą nerek i zespołem Downa zostały umieszczone w grupie priorytetowej czwartej. Wysoko w kolejce są również obywatele, u których zdiagnozowano cukrzycę, przewlekłe choroby serca i chorobliwą otyłość.

bDJomHsn

Swoje wytyczne wydał Wspólny Komitet ds. Szczepień i Immunizacji. Według nich kolejność powinna być następująca: osoby starsze w domach opieki i pracownicy domów opieki, na drugim miejscu ci mający 80 lat i starsi oraz pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej, potem 75-latkowie i starsi, następnie osoby powyżej 70. roku życia oraz osoby szczególnie wrażliwe klinicznie, z wyłączeniem kobiet w ciąży i osób poniżej 18 roku życia.

Eksperci podkreślają istotę szczepienia osób chorych na raka. Gemma Peters, dyrektor naczelna organizacji charytatywnej Blood Cancer UK przyznała, że grupa ta jest szczególnie wrażliwa na zakażenie. Należy pamiętać, że lista nie jest ostateczna tylko tymczasowa. Do końca roku w Wielkiej Brytanii ma być dostępne 10 z 40 milionów zamówionych szczepionek.

Jesteśmy bardzo wdzięczni rządowi za wysłuchanie głosów osób z rakiem krwi i innymi schorzeniami na ten temat - powiedziała Peters w rozmowie z The Guardian.
bDJomHst
Zobacz także: Budżet UE. Ile pieniędzy możemy stracić?
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDJomHsu
bDJomHsO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(27)
Boski
3 miesiące temu
Najpierw politycy, moze przetrwaja
awea
3 miesiące temu
Pierwsi powinni być zaszczepieni prowadzący różnych faktów, wiadomości i informacji i to na antenie. Przecież bez nich to dalej nie będzie trwało.
abc1940
3 miesiące temu
O czym w końcu piszecie o zabójczych szczepionkach czy o leku bo to ogromna różnica.
bDJomHsP
herszt
3 miesiące temu
Pierwsi pod strzykawkę dziennikarze, bo ta plandemia to ich "dzieło".
Medyk
3 miesiące temu
Pierwsi to ci co, straszą szczepionkami i ci co je sprowadzają, a chorych na raka i innych słabszych organizmów nie bierzemy pod uwagę, bo to łatwy śmiertelny cios. Mój brat miał grypę w USA i poszedł do lekarza, a ten mu zaaplikował szczepienie na grypę i inne dodatkowe 3 szczepienia. Po 3-ch miesiącach pożegnaliśmy go na zawsze. Chorych się nie szczepi, a i zdrowych też jakimś ustrojstwem niezbadanym klinicznie około 6 lat.
Najnowsze komentarze (27)
Józef
2 miesiące temu
W pierwszej kolejnosci szczepić polityków, bo to oni sprawadzili ten wytwór inżynierii genetycznej zw. szczepionką. Ustawka z celebrytami, pierwsza klasa !
Józef
2 miesiące temu
W pierwszej kolejności powinni być wyszczepieni politycy. Bo to oni sprowadzają ten wytwór inżynierii genetycznej zw. szczepionką. Ustawka z celebrytami, pierwsza klasa !
Sinice2021🦠
3 miesiące temu
Polska weźmie przyklad⁉️już tyle przykładów brała że 💩-OZONOWANE dalej plynie⁉️‼‼
paula
3 miesiące temu
z takimi chorobami jak rak krwi, kości lub płuc, przewlekłą chorobą nerek i zespołem Downa zostały umieszczone w grupie priorytetowej czwartej. Wysoko w kolejce są również obywatele, u których zdiagnozowano cukrzycę, przewlekłe choroby serca i chorobliwą otyłość- aha czyli chcą się pozbyć balastu?! (sic)
Dtv
3 miesiące temu
Osoby chore na taka są podatne na zakażenia i dlatego zakaża się ich szczepionką...
trashumanista
3 miesiące temu
testuj
w strzykawce
3 miesiące temu
eutanazol forte max
historia
3 miesiące temu
W Niemczech Hitlera też były grupy, które jako pierwsze dostawały "odpowiednie leki". Potem już używano komór gazowych, bo okazały się wydajniejsze i tańsze.
bDJomHsH
aaa
3 miesiące temu
Najpierw niech spróbuje rząd a potem niech dają potrzebującym
yxyxy
3 miesiące temu
haha akurat jak ktoś ma raka to raczej umrze na raka a nie na koronawirusa.
Adaś
3 miesiące temu
Czyli już wiadomo kogo chcą pozbyć sie na początku....
CNNNC
3 miesiące temu
W okupacje bylo tak samo . Mojego bocznego dziadka zandarmi chcieli zabrac do obozu bo stary i gluchy . Rodzina ublagala , ze jest przydatny w gospodarstwie bo dobrze przy krowach chodzi
2 sort
3 miesiące temu
w polszcze najpierw powinni wyszczepić członków pis.Trzeba przede wszystkim chronić tą dobrą krew !
ip123
3 miesiące temu
To jest szwindel. W połowie stycznia dostaniemy i wyszczepimy 20 milionów szczepionek a w lutym-marcu będziemy mieć 3 etap pandemii.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić