GGG| 
aktualizacja 

Odkryto nowy lek na koronawirusa. Czy okaże się przełomowy?

41

Szokujące wieści z Ameryki Południowej. Naukowcy z jednego z krajów tego kontynentu twierdzą, że odkryli lekarstwo na koronawirusa. Informację przekazał prezydent tego państwa.

Odkryto nowy lek na koronawirusa. Czy okaże się przełomowy?
Zdj. ilustracyjne. (Getty Images, Andreas Rentz)

Trwa wyścig o wynalezienie skutecznej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Tym razem postanowiła się do niego dołączyć Wenezuela. Chodzi o lek o tajemniczej nazwie "DR-10". Ten miał powstać z rośliny leczniczej. Prezentacją złocistej substancji zajął się sam prezydent kraju Nicolas Maduro.

Według zapowiedzi Wenezuelczyków lek ma niesamowitą siłę rażenia. Mówił tak o nim sam prezydent Maduro. Polityk przyznał, że DR-10 w całości neutralizuje i eliminuje koronawirusa. Przełomowego odkrycia miał dokonać Wenezuelski Instytut Badań Naukowych (IVIC). Antidotum jest pochodną kwasu ursolowego, w której znajduje się cząsteczka całkowicie hamująca rozmnażanie wirusa.

To postęp na rzecz mieszkańców Wenezueli i całej ludzkości, na rzecz zdrowia. Gratuluję wszystkim naukowcom tego kraju - mówił prezydent Maduro w telewizji.

Tak wielkim optymizmem nie emanuje za to opozycja obozu rządzącego. Do odkrycia z dystansem podchodzą również naukowcy z innych krajów. Wątpiący chcą zobaczyć realne dowody na skuteczność leku. Dodają, że laboratorium, w którym miał powstać lek, od lat boryka się z problemami finansowymi. Przypominają również, że w marcu Maduro ogłaszał już odkrycie "skutecznego" leku na koronawirusa.

Prezydent pomimo sprzeciwu zapewniał, że lek jest skuteczny. Jego skład i działanie zostały zgłoszone do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i rozpoczęto procedury uzyskania certyfikatu sanitarnego.

Zobacz także: Tomasz Grodzki wygłosił orędzie. Marszałek Senatu o działaniach rządu ws. budżetu UE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić