Rosjanie robią wszystko, by skłócić nas z Ukrainą. "Polska mówi prawdę"

Rosjanie ucieszyli się ze sporu, który rozgorzał w ostatnim czasie między Polską i Ukrainą. Propaganda Kremla szybko podchwyciła temat i stara się nas skłócić z sąsiadem. Robi to w sposób najohydniejszy z możliwych. Na antenie państwowej telewizji stwierdzono m.in., że Ukraińców czeka w Polsce los, który spotkał Żydów przed II wojną światową.

Rosjanie robią wszystko, by skłócić nas z Ukrainą. "Polska mówi prawdę"
Relacje polsko-ukraińskie są dziś poddane ciężkiej próbie (GETTY, Alexey Furman)

Wiele informacji, które przekazują rosyjskie media i przedstawiciele władzy, prawdopodobnie nie jest prawdziwych. Takie doniesienia mogą być elementem wojny informacyjnej ze strony Federacji Rosyjskiej.

Spór polsko-ukraiński o zboże i nałożone na nasz kraj embargo odbiły się szerokim echem w Rosji, tak samo jak słowa Wołodymyra Zełenskiego, Andrzeja Dudy i Mateusza Morawieckiego, którzy nie szczędzili sobie gorzkich fraz na forum międzynarodowym. Nie da się ukryć, że rosyjską propagandę taki stan rzeczy bardzo ucieszył.

I od razu zaczęły się zabiegi, by Ukraińców z Polakami skłócić, na czym skorzystać może tylko jeden kraj: Rosja. Nic więc dziwnego, że w rosyjskiej telewizji padają szokujące stwierdzenia, a propagandyści zapowiadają, że Ukraińcy podzielą los Żydów pod koniec lat 30. XX wieku.

Te słowa to poważny sygnał ostrzegawczy dla naszych dyplomatów i polityków.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozkaz Putina dla Szojgu. To teraz dzieje się na froncie

Rosjanie w swoim propagandowym programie w sposób zdecydowany zapowiadają pogorszenie relacji Polski z Ukrainą i w ogóle zachodnich z naszym sąsiadem. Ich zdaniem Polska "wydoi Ukrainę" ile się tylko da, a potem ją porzuci. Tak samo jak Zachód, który na razie ma interes we wspieraniu Kijowa, ale to rzekomo ma się zmienić.

To zadziwiające, że bombardujący, niszczący i mordujący Ukrainę kraj tak bardzo troszczy się o jej przyszłość, prawda? Rosjanie mają jednak swój interes w tym, żeby zaszkodzić dobrym relacjom Ukrainy z krajami zachodnimi. Tylko tak mogą nie przegrać wojny. Stąd szokujące słowa w telewizji i taka nagonka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Spór o zboże ucieszył Rosjan, tak samo jak napięcia na linii Polska-Ukraina czy ostre słowa polityków, m.in. premiera Mateusza Morawieckiego, który przyznał, że nie będziemy więcej przekazywać sprzętu wojskowego Ukraińcom. W Moskwie jego słowa przyjęto z radością.

Gdy Polska mówi, że nie przekaże więcej broni Ukrainie, to Polska mówi prawdę - cieszą się propagandyści w rosyjskiej telewizji państwowej

W Moskwie mogą marzyć o tym, że Ukraina zostanie sama. Ale na to się nie zanosi.

Autor: KGŁ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić