Rosjanin aresztowany. Żona zaalarmowała media

W Petersburgu doszło do aresztowania Matwieja Pszennikowa. Powód? Przyszedł na jedną z antywojennych pikiet, trzymając w rękach kartkę z napisem "Nie dla wojny". Wkrótce mężczyzna został aresztowany. Jego żona zaalarmowała opinię publiczną.

Rosjanin aresztowany. Żona zaalarmowała media
Matwiej Pszennikow wyszedł na ulicę, trzymając kartkę: "Nie dla wojny". To wystarczyło, aby został aresztowany (Twitter, @iponomarev)

Aresztowanie Matwieja Pszennikowa zostało nagłośnione przez Ilję Ponomariowa. Rosyjski przedsiębiorca i opozycjonista Władimira Putina, który od 2007 roku pełnił rolę posła w Dumie, opublikował na Twitterze krótką relację ze zdarzenia.

W Petersburgu został zatrzymany Matwiej Pszennikow, który poszedł na pikietę z plakatem: "Nie dla wojny" – relacjonował Ilja Ponomariow na Twitterze.

Został aresztowany za sprzeciwianie się wojnie

Zgodnie z informacjami posiadanymi przez byłego deputowanego, Matwiej Pszennikow trafił na petersburski komisariat nr 28. Żona uczestnika pikiety czym prędzej skontaktowała się z redaktorami niezależnego rosyjskiego portalu OVD-Info i poinformowała o jego aresztowaniu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Na razie nie wiadomo, czy Matwiej Pszennikow został już zwolniony z komisariatu. Jak jednak zapewnił były deputowany, aresztowany może liczyć na pomoc prawną, zapewnioną właśnie za pośrednictwem niezależnego rosyjskiego portalu.

Z pomocą przyszedł mu prawnik z OVD-Info Siergiej Podolski – uspokaja Ilja Ponomariow na Twitterze.
Zobacz także: Zobacz też: Rakiety nad Kijowem. "Pozdrowienia" z Moskwy Putina?
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić