Rosjanin dostał pieniądze za odniesione rany. Musiał wszystko zwrócić

Rosjanie dostają pieniądze za obrażenia odniesione na froncie. W rozmowie z matką anonimowy żołnierz ostrzega jej partnera przed wydawaniem od razu całej kwoty. Może się bowiem okazać, że urzędnicy zmienią zdanie.

Rosjanin dostał pieniądze za odniesione rany. Musiał wszystko zwrócić
Rosyjski żołnierz ostrzega przed wydawaniem odszkodowań od rządu. (YouTube)

Wypłacone odszkodowanie może zawsze zostać cofnięte. Rosyjski żołnierz w rozmowie z matką prosi ją o przekazanie tej informacji jej kochankowi, który odniósł obrażenia na froncie i otrzymał zadośćuczynienie. Chciał wydać je praktycznie od razu, co ponoć nie jest najrozsądniejszą strategią.

25 marca jeden chłopak został ranny w ramię, no, lekko, niewielka rana. Został przewieziony do szpitala. W ciągu kilku dni zapłacili mu 3 miliony. A w kwietniu 29 kwietnia wrócił tutaj, już wyleczony. I te 3 miliony zostały mu odebrane, argumentowali, że rana była lekka – powiedział żołnierz swojej matce.

Rosjanin dostał pieniądze za odniesione rany. Musiał wszystko zwrócić

Rosjanin kilkakrotnie powtórzy z naciskiem, żeby matka przekazała tę wiadomość swojemu kochankowi: nie musi, a raczej nie powinien od razu wydawać pieniędzy, które dostał od rządu.

Bo po wojnie zrozumieją, podniosą stopień zranienia. A kto ma pierwszy lub drugi stopień obrażeń, to zabiorą co najmniej połowę kwoty – mówił żołnierz.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy szydzi, że w rosyjskiej armii została już tylko jedna zachęta: zapłata za śmierć. Ale czy będą ich potrzebować "w innym świecie"? Prawie 28 tys. martwych okupantów nigdy nie będzie w stanie odpowiedzieć na to pytanie – napisała SBU.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: DSM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić