Adam Dąbrowski
Adam Dąbrowski| 
aktualizacja 

Rosjanin uciekał jak szalony, niemal mu się udało. Dron w końcu trafił w cel

Do sieci trafił kolejny film z frontu ukraińsko, tym razem bardzo nietypowy. Operator drona z batalionu "Swoboda" 4. Brygady Szybkiego Reagowania "Rubież" wyeliminował rosyjskiego żołnierza celnym uderzeniem. Nie byłoby w tym nic nowego, gdyby nie fakt, że walka odbyła się 200 metrów nad ziemią.

Rosjanin uciekał jak szalony, niemal mu się udało. Dron w końcu trafił w cel
Ukraiński dron w pojedynku z rosyjskimi żołnierzami gdzieś na froncie (Svoboda, Twitter, Svoboda)

Drony bojowe są wykorzystywane do przeprowadzania skutecznego rozpoznania na froncie. Dzięki kamerom i innym sensorom mogą dostarczyć istotnych informacji o ruchach wojsk, pozycjach przeciwnika i innych kluczowych danych, pomagając w planowaniu działań zbrojnych. Są też świetne do pojedynczych ataków.

Mogą działać w obszarach trudno dostępnych dla konwencjonalnych środków, co pozwala na skuteczne przeciwdziałanie w warunkach, gdzie piesze jednostki lub tradycyjne środki bojowe byłyby ograniczone. Maszyny te stosunkowo łatwo można łatwo dostosować do różnych rodzajów misji.

Mogą być wykorzystywane do różnych celów, takich jak rozpoznanie, wsparcie ogniowe, transport, czy dostarczanie zaopatrzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Mocna odpowiedź Londynu. Brytyjski okręt był celem ataku Huti

Walka "na szczycie", człowiek kontra dron

O ile na X (dawniej Twitterze) można było od początku inwazji Rosji na Ukrainę znaleźć materiały z zastosowaniem dronów w warunkach bojowych, tak jeszcze takiego materiału nie było. Na kanale batalionu "Swoboda" 4. Brygady Szybkiego Reagowania "Rubież" ukazał się bowiem film ukazujący pojedynek maszyny z rosyjskimi żołnierzami.

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że Rosjanie znajdowali się na wysokiej na 200 metrów wieży. Całość robi wielkie wrażenie, tak ucieczka żołdaka, jak pościg drona.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Ostatecznie operatorowi drona udało się wyeliminować rosyjskich żołnierzy podczas prowadzonej przez nich wymiany uszkodzonego sprzętu. Po uderzeniu w cel w dronie uruchomił się detonator, rosyjscy żołnierze nie wyszli cało z tego pojedynku. Nie mieli szans. Trzeba jednak przyznać, że jeden z nich uciekał bardzo wytrwale...

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić