Mateusz Kaluga
Mateusz Kaluga| 
aktualizacja 

Rosjanin wściekły na Zełenskiego, dramatyczny apel. "Jesteś szatanem"

"Zełenski, czyś ty oszalał? Co ty wyprawiasz dziwaku?" - między innymi w takich słowach zwraca się Rosjanin do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Mężczyzna jest wyraźnie zagubiony i chyba nie posiada zbyt dużej wiedzy na temat toczącego się konfliktu. Jedno jest pewne: brakuje mu TikToka oraz Instagrama.

Rosjanin wściekły na Zełenskiego, dramatyczny apel. "Jesteś szatanem"
Rosjanin wściekły na Wołodymyra Zełenskiego, nagrał specjalny apel ws. wojny (Telegram)

Wojna w Ukrainie trwa od ponad dwóch lat. W ostatnich dniach media informują o zmasowanych atakach przede wszystkim na Charków. Alarm przeciwrakietowy w mieście trwał nawet kilkanaście godzin. Niestety, coraz więcej jest informacji o przewadze rosyjskiego wojska.

Tymczasem jeden z rosyjskich mężczyzn wypowiedział się na temat wojny. Nagranie można zobaczyć w serwisie X oraz na Telegramie. Trzeba przyznać, że jest mocne.

Zełenski, czyś ty oszalał? Jesteś prawdziwym szatanem. Porzuć tę wojnę. Co ty wyprawiasz dziwaku. Oszalałeś, czy co. Mam już tego dość - mówi zdesperowany mężczyzna z Rosji na zamieszczonym filmie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Odwiedził odległy kraj. "Jest taniej niż w Polsce"

Dramatyczny apel do Wołodymyra Zełenskiego z Rosji

Powyższe słowa Rosjanina mogą być efektem wieloletniej propagandy. W tamtejszej telewizji wielokrotnie tłumaczono, że w Ukrainie trwa "specjalna operacja wojskowa". Przekonywano, że jest prowadzona w obronie dwóch samozwańczych republik, które prosiły o pomoc. Dodatkowo, to Ukraina chciała zaatakować Rosję.

Ponadto oskarżanie prezydenta Wołodymyra Zełenskiego o kontynuowanie wojny może być efektem sygnałów, które ma wysyłać Władimir Putin o chęci zakończenia wojny. Oczywiście na korzystnych warunkach dla Kremla, bo inaczej Rosjanie tego nie widzą. Tymczasem u wspomnianego Rosjanina dramat rozgrywa się każdego dnia.

Nie idzie normalnie pracować. Z Instagrama, TikToka nie można korzystać, nawet na kiwi pieniędzy wypłacić. Co mam robić? Oszalałeś czy co? Nie rozumiem. Nie mam na to nerwów - dodał w nagraniu mężczyzna.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Już w marcu 2022 roku, Roskomnadzor, czyli rosyjski urząd kontroli mediów, ogłosił zakaz korzystania z Tik Toka, Facebooka i Instagrama. Tik Tok wycofał się sam ze względu na przepisy zakazujące publikacji o działaniach zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

W wyniku zachodnich sankcji, wielu Rosjanom brakuje pieniędzy. W kraju ograniczono wypłaty pieniędzy z bankomatów. Są również braki w żywności, a jeśli już jest, to często przewyższa możliwości Rosjan. I jak widać, niezbyt im się podoba ta nowa rzeczywistość.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić