Rosjanka z Londynu niewpuszczona do Polski. Musiała wrócić do Anglii

Podziel się:

Rosyjska turystka nie została wpuszczona do Polski na lotnisku w Gdańsku. Nie zamierzała zostać w naszym kraju, tylko tranzytem dostać się do Kaliningradu - miała już bilet autobusowy. Strażnicy nie ugięli się, więc musiała wrócić do Londynu i zorganizować podróż do Rosji w inny sposób.

Rosjanka z Londynu niewpuszczona do Polski. Musiała wrócić do Anglii
Rosjanka z Londynu niewpuszczona do Polski. Musiała wrócić do Anglii (Wikipedia)

Całe zdarzenie miało miejsce we wtorek 28 marca. Rosjanka przyleciała do Trójmiasta z Londynu. Nie zamierzała zostać w Polsce, tylko tranzytem dostać się do Kaliningradu, miała już wykupiony bilet autobusowy na tę podróż.

Nie miałam żadnych wątpliwości, planując podróż, w końcu Polacy pozwolili mi wyjechać z Unii Europejskiej do Rosji. Ale nie brałam pod uwagę, że przyjechałam do Polski spoza strefy Schengen - powiedziała turystka, cytowana przez kanał Aviatorshin.

Rosjanka próbowała poinformować pograniczników, że wjechała do kraju tylko na tranzyt. To nie było jednak możliwe, gdyż Polska od 19 września 2022 r. nie wpuszcza obywateli Rosji podróżujących w celach turystycznych, kulturalnych, sportowych i biznesowych spoza strefy Schengen.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 20-letni kierowca z Cieszyna omal nie potrącił kobiety z dzieckiem
Próby przekonania strażników granicznych były bezskuteczne. W końcu musiałam kupić bilet na lot powrotny do Londynu. W Wielkiej Brytanii mam ważną dziesięcioletnią wizę i dzieci. Teraz szukam opcji, jak w najbliższych dniach wrócić do Rosji - dodała obywatelka Rosji.

Polska jak Czechy i kraje bałtyckie

Nieprzyjemności rodaczki wywołały niepokój wśród innych rosyjskich turystów. Osoby przylatujące z krajów strefy Schengen nie powinny się martwić, ponieważ w tym przypadku nie ma kontroli granicznej po przyjeździe.

Problemy będą mieli tylko ci, którzy próbują dostać się do Polski przez zewnętrzne granice Unii Europejskiej. Kilka innych krajów prowadzi taką samą politykę niewpuszczania Rosjan jak Polska - np. Czechy i kraje bałtyckie. Inne regulacje w tej kwestii ma natomiast Finlandia.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić