Wrócił z wojny do Rosji. Oto co zrobił. Prigożyn reaguje

W obwodzie kirowskim zatrzymano 28-letniego Iwana Rossomachina, który jest oskarżony o zamordowanie starszej kobiety. Lokalne media podają, że podejrzany to były więzień, który brał udział w działaniach wojennych w Ukrainie w ramach kontraktu z grupą Wagnera.

Wrócił z wojny do Rosji. Oto co zrobił. Prigożyn reaguje
Iwan Rossomakhin trzy lata temu został skazany na 14 lat więzienia za zabójstwo - donosi Mediazona. (NEXTA, Twitter)

Mieszkaniec obwodu kirowskiego Iwan Rossomachin trzy lata temu został skazany na 14 lat więzienia za zabójstwo - donosi Mediazona. Po rozpoczęciu wojny w Ukrainie został zwerbowany do grupy Wagnera, a po wygaśnięciu kontraktu powrócił do rodzinnej wsi.

Lokalna telewizja informowała, że od powrotu bojownika na wieś cała społeczność żyła w strachu. Miejscowi skarżyli się, że Rossomachin grozi śmiercią okolicznym mieszkańcom. 28-latek chodził pijany po ulicach, wymachując siekierą i widłami. Udostępniono także nagrania z kamer monitoringu, na których widać, jak wybija szyby samochodowe siekierą.

Tydzień po jego powrocie z wojny mieszkaniec sąsiedniej wsi znalazł ciało swojej matki. 85-letnia kobieta miała wiele ran kłutych na ciele. Rossomachin został zatrzymany pod zarzutem morderstwa. Według lokalnych źródeł miał przyznać się do winy.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Samolot idealny". Nowe wzmocnienie Ukrainy

Jewgienij Prigożyn, prokremlowski biznesmen i szef rosyjskiej grupy Wagnera, powiedział, że grupa jest gotowa do pomocy w śledztwie.

To bardzo źle, że popełnił przestępstwo. Oczywiście, jesteśmy gotowi pomóc organom ścigania w odniesieniu do każdego z naszych byłych bojowników. Na przyszłość, oczywiście, jeśli osoba zachowuje się agresywnie lub wyzywająco, lub jeśli istnieje jakiekolwiek ryzyko, zwłaszcza jeśli jest z kategorii byłych więźniów, musimy być poinformowani - powiedział Jewgienij Prigożyn.

W ubiegłym tygodniu Jewgienij Prigożyn przekonywał, że z wojny w Ukrainie wróciło ponad 5 tys. przyjętych do grupy więźniów (ułaskawionych dekretem prezydenckim) i tylko 0,31 proc. z nich ponownie popełniło przestępstwo. - Dlatego mogę śmiało powiedzieć: dziesięciokrotnie zredukowaliśmy przestępczość w Rosji - stwierdził.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić