Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Waldemar Kozłowski
|

Magdalena Ogórek wyśmiała Tokarczuk. Szybko tego pożałowała

198
Podziel się

Magdalena Ogórek ogłosiła przed dwoma laty, że jako jedna z wielu prawicowych publicystek została zablokowana na Twitterze przez Olgę Tokarczuk. "Słowa o niej ani do niej nigdy nie napisałam" – wyznała gwiazda TVP Info, która teraz szyderczo podsumowała wystąpienie "Olgi T.". Na reakcję internautów nie trzeba było długo czekać.

Magdalena Ogórek wyśmiała Tokarczuk. Szybko tego pożałowała
Magdalena Ogórek dostała za swoje w komentarzach pod wpisem o "Oldze T." (AKPA)
bFdXjBkl

Swietłana Aleksijewicz i Olga Tokarczuk, dwie laureatki Literackiej Nagrody Nobla, spotkały się w czwartek 15 lipca we Wrocławiu. Odbyła się tam dyskusja z udziałem publiczności, a w rolę moderatorek wcieliły się Monika Olejnik i Magdalena Środa.

Taka lista nazwisk podziałała na Magdalenę Ogórek z TVP Info jak płachta na byka. Szczególnie, że panie rozmawiały m.in. o sytuacji na Białorusi, Strajku Kobiet, współczesnym feminizmie, redefinicji idei bohaterstwa, pandemii i kryzysie męskości.

Magdalena Ogórek, która przysłuchiwała się dyskusji, podsumowała ją na antenie TVP Info w czterech zdaniach.

bFdXjBkn
Zobacz także: Maneskin dla WP: Homofobia? Nie powinno być na nią żadnego przyzwolenia

Była kandydatka SLD na prezydenta Polski stwierdziła, że "pani Olga T. obserwuje falę emigracji z Polski. Polska literatura była pisana głównie przez mężczyzn [co jest złe], ponadto nie uwzględnia osób LGBT. Atak konserwatyzmu chce wstawić kobiety w XIX w. Elon Musk jest niemoralny, bo poleciał w kosmos".

bFdXjBkt

Szyderczy wpis na Twitterze spotkał się z natychmiastową reakcją. Internauci zarzucili Ogórek, że całe spotkanie sprowadziła do kilku zdań, których wymowę przeinaczyła i wyrwała z kontekstu. Jedno uznali, że doktor nauk humanistycznych zrobiła to specjalnie, a inni ubolewali, że wykształcona kobieta zniżyła się do tak niskiego, kpiarskiego poziomu.

Bzdury, nie powiedziała, że Musk jest niemoralny. Nie powiedziała, że to złe, że literaturę polską tworzyli głównie mężczyźni. Nie mówiła o żadnym ataku konserwatyzmu. Pani własnym, konfrontacyjnym językiem próbuje opisać to, co powiedziała Tokarczuk. Nie da się, jej język jest inny – wyjaśniła jedna z internautek.
Pani Olga nie powiedziała, że Musk jest nienormalny, nie użyła tego określenia. Powiedziała tylko, że ekspansja kosmosu i kolejnej planety kosztuje, a u nas na Ziemi jest tyle potrzeb i to było jej osobiste odczucie – napisał kolejny użytkownik, który na końcu wbił jej szpilę: "Od lat nie ruszyła pani z miejsca, czas dojrzeć".
bFdXjBku

Dostało jej się też za pisanie o Tokarczuk z podaniem jedynie inicjału – tak jak się to robi w mediach w przypadku podejrzanych o przestępstwo lub oskarżonych. Ogórek mogła przeczytać w komentarzach, że w taki sposób to może pisać o swoim mężu, któremu w 2020 r. prokurator postawił 5 zarzutów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFdXjBkO
Źródło:
WP Film
KOMENTARZE
(198)
Witold
6 miesięcy temu
z niejakim zdzisidniem czytam ten ataki zwolennikow pisowskiej nomenklatury na jedną z największych Polek XX i XXI wieku Panią Olgę Tokarczuk. Chyba żadba z tyk hedjterskich autorow nie przdeczytala ani jednej ksiżki naszej Noblistki.I Wy myźślicie,żed jesteście patriotami ? Jdstescie zwolennikami "rusxkiego ładu".
Piotr Jankows...
6 miesięcy temu
Tokarczuk, Środa, Olejnik. Brakuje jeszcze Senyszyn i Wandy Wasilewskiej......
Plomien
6 miesięcy temu
Mam zapytanie ilu tutaj komentujących to szabesgoje??
bFdXjBkP
Plomien
6 miesięcy temu
Super emigrujcie ,w zamian zapraszamy konserwatywnych Europejczykow
dr House
6 miesięcy temu
Nie rozumiem, czego ma żałować p. Ogórek? Synteza i sedno idiotycznych wynurzeń "kwiatu" "polskiego" lewactwa. Pozazdrościć tylko umiejętności celnego podsumowania. A większość tych komentarzy ma niewiele wspólnego z językiem polskim, nie mówiąc już o logice.
Janek dlugi
6 miesięcy temu
P. Ogórek jest Polką i patriotką a Tokarczuk samo nazwisko mówi kim jest więc o patriotyzm nie ma co jej pytać bo jest wrogiem Polski siejąc nie prawdziwe wiadomości Dzięki temu złemu PIS nie zapłaciła podatku od nagrody tak się odwdzięcza Skoro nie czuje się Polką to po co wraca do Polski , ma kasę może mieszkać na wschodzie za tę kasę może tam żyć bardzo wystawnie
Sea
6 miesięcy temu
Ogórek mniej niż zero
Niekomuch
6 miesięcy temu
Od wielu lat Nobel stał się nic nie wartà nagrodą.Zrobiono z tej nagrody w niektórych dziedzinach zwykłego bubla . Nobel jak by zobaczył co się teraz dzieje to by zamknàł dopływ gotówki na tà działalność
hopa
6 miesięcy temu
Brawo Magda. Tokarbaba to zwykła literaka q która sprzedała Polskę i prawdę za 30 srebrników.
Barbara
6 miesięcy temu
Ogórek, czyli dno! Przykre, że można się tak zeszmacić. Efekt pracy w szczujni Kurskiego?!
Szymon
6 miesięcy temu
"...Jeśli ogórek nie śpiewa,i to o żadnej porze,to widać z woli nieba prawdopodobnie nie może..." Mistrz Idelfons wcześniej trafił na ogórki.
Kajo
6 miesięcy temu
Jaka stacja taka prowadzaca ŻENADA
Nick
6 miesięcy temu
Ciekawe ile ogorów miała w swojej karierze.
bFdXjBkH
Nick
6 miesięcy temu
Ogóra jej brakuje i tyle ale kto jej wsadzi????
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić