o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
BA
|

Dmuchane zamki dosłownie odleciały. Dzieci ranne

80
Podziel się

W białoruskim mieście Aleksandria wiatr zerwał dmuchane zamki, w których bawiły się dzieci. Nikt nie zginął, ale siedem osób zostało rannych. Zostały przewiezione do szpitala i nie ma zagrożenia dla ich życia.

Dmuchane zamki dosłownie odleciały. Dzieci ranne
Dmuchane zamki dosłownie odleciały (YouTube)
bELBlWJN

Do zdarzenia doszło w sobotę w białoruskim mieście Aleksandria (obwód mohylewski) około południa. Zorganizowano tam festiwal z okazji Nocy Kupały - na Białorusi święto to jest obchodzone w pierwszy weekend lipca. W pewnym momencie nad miejscem, gdzie były rozstawione dmuchane zamki dla dzieci, pojawił się silny wiatr, który zerwał trampoliny.

Przerażający moment nagrali świadkowie zdarzenia. Na filmikach widać, jak dwie trampoliny w pewnym momencie dosłownie zaczynają odlatywać w powietrze i przez kilkanaście sekund krąży w powietrzu. Przerażeni rodzice zaczęli biec na miejsce zdarzenia, ponieważ w chwili kiedy wiatr porwał zamki, przebywały w nich dzieci.

bELBlWJP

Siedmiu rannych

W wyniku zdarzenia rannych zostało kilka osób. Początkowo służba prasowa regionalnego resortu zdrowia informowała o pięciu poszkodowanych. Jak później poinformowała Aleksandra Starowojtowa w rozmowie z portalem Sputnik Białoruś, liczba rannych w zdarzeniu wzrosła do 7 osób. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala, ich życiu nic nie grozi.

W wyniku zdarzenia nikt nie zginął. Według oficjalnych danych rannych zostało czworo dzieci i troje dorosłych. Potrzebowali oni pomocy medycznej. W związku z tym, że na festiwalu przebywali dyżurni lekarze, szybko udzielili poszkodowanym pomocy.

bELBlWJV

"Dzieci były przestraszone"

Jak mówią portalowi Zerkalo świadkowie zdarzenia, wszystko wydarzyło się dosłownie w jednej chwili. Silny wiatr zerwał się i zerwał nadmuchiwaną konstrukcję, w której były dzieci. "Były bardzo przestraszone, płakały. Na szczęście w pobliżu byli żołnierze, rzucili się na pomoc. Natychmiast przyjechały karetki" – mówił świadek.

Na razie nie ma informacji o tym, w jaki sposób doszło do zdarzenia. Najprawdopodobniej dmuchane zamki nie były należycie zabezpieczone. Milicja ustala przyczyny i okoliczności zdarzenia.

bELBlWJW
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELBlWKq
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(80)
tam
4 miesiące temu
przynajmniej mają pogotowie na takich imprezach. U nas lekarze nie pojadą. Boją się Covida. No chyba że prywatnie, za dobrą kasę. To wtedy już się nie boją...
czesuaf
4 miesiące temu
W PObliżu byli żołnierze... Gdy zamki "odleciały", dzieci dziwnym zbiegiem okoliczności krzyczały: "nie strieliat'!!!"
Eeee
4 miesiące temu
"Na szczęście w pobliżu byli żołnierze" - w dyktaturach zawsze w pobliżu są żołnierze... :D
bELBlWKr
krzyszto
4 miesiące temu
Mają duże spóźnienie. Noc słowiańskiego boga Kupały obchodzona była zawsze w najkrótszą noc w roku. Były wtedy wielkie imprezy, porywano panny, oświadczano się, itp. Kościół katolicki wprowadzając się na ziemie słowiańskie walczył z tym świętem. Biskupi (za zgodą papieża) nie mogąc nic wskórać przemianowali święto Kupały na noc Świętojańską...
SECRET
4 miesiące temu
A kiedy zorganizują zawody na dmuchane Remigiusze albo dmuchane Magdy? Muszę wam się do czegoś przyzna odnośnie mojego Remuśka w majtach. Bo ja po szczepieniu mam bardzo miękkiego Remka, nie chce mi on wcale stwardnieć, i mówię to na serio! Żadne prochy nie pomagają, mój Remuś jest po prostu bezużyteczny i schlapciały! Co robić? Ja potrzebuję miłości. Ale Remek jest sflaczały i rozmemłany. :-( A chciałem moją żonę w jej wielką Magdę szturnąć:-( Jej zadek Magda jest taka nabrzmiała, a ja bezużyteczny. Ludzie, mam chęci ale mój Remek to tylko miękki flak.
Franc mauer
4 miesiące temu
Nie mają covida, to chociaż latające zamki są.
Olo
4 miesiące temu
Bo takie dmuchane zamki pompuje się dmuchając ustnie a nie pompką. Z pompki wychodzi lżejsze powietrze od tego z płuc.
olo
4 miesiące temu
Białoruski lotniskowiec
X15
4 miesiące temu
Byli ta żołnierze radzieccy- dodajcie...
kko
4 miesiące temu
Na Islandii 2 tygodnie temu wiatr porwał zamki pompowane z 105 dzieciaczkami. Kilka osób przetransportowano helikopterami do szpitali
Tak oczywiści...
4 miesiące temu
Żołnierze... dzieci... na pomoc... To wiemy kto stworzył tą arcyciekawą opowieść.
kazek
4 miesiące temu
będąc dzieckiem wsiadłem do krzesełkowej karuzeli łańcuszkowej. Po 20 obrotach nabyłem trwałą odporność na festyny i dmuchańce
To chyba
4 miesiące temu
będzie dopłata za dodatkową opcję..
bELBlWKj
Olin
4 miesiące temu
Tandeta Kaczyńskiego
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić