aktualizacja 

Rosyjski ksiądz szokuje. Porównał kobietę do psa

Gdy prezydent Władimir Putin apeluje do kobiet w swoim kraju, aby rodziły nawet ośmioro dzieci, to rosyjski ksiądz prawosławny ostrzega mężczyzn, że posiadanie kobiety to bardzo ciężka praca i porównał je... do psa. Krótki filmik z duchownym w roli głównej opublikował na platformie X Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW.

Rosyjski ksiądz szokuje. Porównał kobietę do psa
Rosyjski ksiądz szokuje. Porównał kobietę do psa (Pexels, Twitter)

Anton Heraszczenko, doradca ukraińskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, udostępnił w mediach społecznościowych nagranie, które przedstawia rosyjskiego księdza prawosławnego w rozmowie z dwoma reporterami.

W ponad 20 sekundowym filmiku rosyjski duchowny, całą stanowczością podkreślił, że posiadanie kobiety, to bardzo ciężka praca.

Mężczyzna biorąc ślub, musi zrozumieć jedną kluczową rzecz. Kobieta jest droga, to ciężka praca. To nie jest dla każdego. Każdy może mieć psa, trzeba się dobrze wcześniej zastanowić, czy chcemy go mieć w swoim domu. Zdobycie kobiety można porównać do kupienia 20 lub 30 psów - powiedział ksiądz.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Wielokrotnie nie potrafiłam się przeciwstawić". Olga Bołądź o seksizmie w branży filmowej

W swoim wpisie na platformie X (dawniej Twitter), Anton Heraszczenko skomentował, że słowa popa są sprzeczne do nalegań rosyjskich urzędników (poczynając od Władimira Putina), aby mieć jak najwięcej dzieci.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Specjalny apel Władimira Putina

Dzięki Bogu tradycja silnej, wielopokoleniowej rodziny, z czwórką, piątką lub większą liczbą dzieci, została w Rosji podtrzymana. Pamiętajmy, że w rodzinach rosyjskich, nasze babcie miały nawet po ośmioro dzieci. Pielęgnujmy i ożywiajmy tą piękną tradycję. Posiadanie dużej rodziny powinno być normą oraz sposobem na życie - mówił Władimir Putin.

Warto zaznaczyć, że ONZ przewiduje, że w przypadku utrzymania obecnych trendów za 50 lat populacja Rosji mogłaby się skurczyć do 120 mln osób ze 146 mln w 2021 roku.

Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić