Starcie kierowców w Krakowie. "Masz prawo jazdy z chipsów"

65

W Krakowie doszło do starcia kierowców, a punktem zapalnym okazał się jeden pas ruchu. Wszystko zostało opublikowane na profilu "Stop Cham" w serwisie YouTube, który cieszy się ogromną popularnością w internecie.

Starcie kierowców w Krakowie. "Masz prawo jazdy z chipsów"
Starcie kierowców w Krakowie. "Masz prawo jazdy z chipsów" (YouTube)

Moderatorzy profilu "Stop Cham" na YouTube publikują rozmaite filmiki, jakie otrzymują od kierowców z całej Polski. Tępią przy tym nieprzestrzeganie drogowych przepisów. Nagrania pochodzą z kamerek samochodowych. Niektóre z sytuacji dosłownie jeżą włos na głowie.

Takie filmy niestety nie są nowością. To codzienność, że kierowcy w Polsce nie trzymają nerwów na wodzy i na agresję na drodze odpowiadają także agresją.

Teraz opublikowano wideo, na którym widzimy walkę dwóch "kogutów" w Krakowie. Z pozoru błahej sytuacji, widzimy jak powstał konflikt. Autor nagrania nie może pogodzić się z tym, że kierowca Renault wjechał przed jego samochód. "Gdzie się wpi***"- krzyczał w kierunku drugiej osoby. Ten odpowiedział mu: "Masz prawo jazdy z chipsów".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ekspert o Polsce: Jest "średniakiem" i "odbiorcą"
Skrzyżowanie Christo Botewa i Półłanki w Krakowie, planuję kontynuować jazdę prosto Półłanki w kierunku Bieżanowa. Generalnie na tamtym skrzyżowaniu, ci co jadą prosto środkowym pasem, doklejają się do lewej krawędzi jezdni jak ja i wielu przede mną, tymczasem prawa zostaje dla tych, co kierują się na pas prawy, który pojawia się z krawędzi, stamtąd skręcają w prawo albo jadą sobie prosto - napisał autor nagrania.

Pod filmem na kanale "Stop Cham" tradycyjnie pojawiło się dużo komentarzy i rozpętała się gorąca dyskusja. Zdania w tym temacie są jednak wyjątkowo podzielone. Jedni uważają, że autor nagrania przesadził, a drudzy, że kierowca Renault nie powinien wjeżdżać przed autora.

Gość wyprzedza z prawej strony, wciska się przed inny samochód, a w komentarzach jeszcze go klepią po plecach. Bardzo dobrze, że go strąbił (...) Ja często wpuszczam ludzi w podobnych sytuacjach ale nigdy, gdy ktoś wymusza - podkreśla internauta. - Po co on się pchał na środkowy pas, jak z prawego też mógł jechać prosto? - dodaje kolejny.

Ile wypadków drogowych w 2022 roku?

Jak podkreśla portal mubi.pl, który opiera się na policyjnych statystykach, w całym ubiegłym roku w Polsce z winy kierujących pojazdami doszło do 19 373 wypadków, co daje aż 90,9 procent z łącznej liczby 21 322 wypadków.

Wspominający o tych statystykach, warto nadmienić, że w porównaniu do roku 2021 mamy do czynienia z niewielkim spadkiem o 4 procent liczby wypadków. Spadek odnotowano również wśród rannych i ofiar śmiertelnych. W 2022 zginęło o 249 osób mniej niż przed rokiem. Było też o 1 672 mniej rannych.

Zobacz także: "Pasz prawo jazdy z czipsów" - starcie kierowców w Krakowie #1307 Wasze Filmy
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić