aktualizacja 

Rosyjski samolot rozbił się pod Moskwą. Nikt nie przeżył

Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że wojskowy samolot transportowy z 15 osobami na pokładzie rozbił się we wtorek podczas startu z bazy lotniczej w zachodniej Rosji.

Rosyjski samolot rozbił się pod Moskwą. Nikt nie przeżył
Rosyjski samolot rozbił się pod Moskwą. Nikt nie przeżył (X)

Według agencji Reuters, która powołuje się na ministerstwo obrony Rosji, ​​jeden z wojskowych samolotów transportowych Iljuszyn Ił-76 rozbił się we wtorek (12 marca) wkrótce po starcie z 15 osobami na pokładzie.

Ministerstwo obrony Rosji poinformowało, że do katastrofy doszło w obwodzie iwanowskim. Rosyjskie serwisy internetowe podały, że nikt nie przeżył. W oświadczeniu podano, że prawdopodobną przyczyną katastrofy był pożar silnika podczas startu.

Filmy w mediach społecznościowych pokazywały samolot z płonącym silnikiem, spadający w dół. Pokazano ciemną chmurę dymu wznoszącą się w niebo.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rosyjski okręt w ogniu. Opublikowano nowe nagranie z ataku

Jak informuje profil Nexta na platformie X, naoczni świadkowie podają, że w rejonie lotniska północnego widać było ogromny dym. Według najnowszych informacji, na miejsce katastrofy ściągany jest sprzęt wojskowy.

Samoloty Ił-76 służą do przewożenia ludzi i ładunku, w tym sprzętu wojskowego. Nie są to duże maszyny, bowiem mogą pomieścić maksymalnie prawie 100 osób.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Fatalne statystyki rosyjskiego lotnictwa

Stan lotnictwa w kraju Władimira Putina jest fatalny. Według danych niemieckiej bazy danych Jacdec, w ubiegłym roku w Rosji odnotowano 74 incydenty związane z bezpieczeństwem lotów. Natomiast w 2022 r. było ich 36. Z analizy danych dokonanych przez "Wall Street Journal" wynika, że średnia częstotliwość takich incydentów wzrosła z 4,5 na 100 tys. lotów do 9,9.

Z roku na rok jest coraz gorzej, o czym świadczy sytuacja z ostatniego tygodnia. Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW, na swoim profilu na platformie X (dawny Twitter) poinformował, że cztery rosyjskie linie lotnicze doświadczyły awarii lotów w ciągu jednego dnia.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić