Karolina Woźniak| 

Australia. Turyści myśleli, że to kosmita. Rzadki gatunek ryby wypłynął na brzeg

22

Rybę, znaną jako samogłów, znaleziono w sobotę przy brzegu rzeki Kennett na południowo-zachodnim wybrzeżu Wiktorii. Turyści, którzy natknęli się na kręgowca byli bardzo zaskoczeni.

Australia. Turyści myśleli, że to kosmita. Rzadki gatunek ryby wypłynął na brzeg
Turyści znaleźli rzadki okaz ryby na wybrzeżu Australii (Facebook, Amistad RTV Naranjal)

Cath Rampton i jej mąż Tom zobaczyli niezwykły okaz, kiedy wybrali się na spacer. Idąc brzegiem rzeki dostrzegli ogromną rybę. W rozmowie z "Daily Mail" kobieta powiedziała, że kręgowiec "mierzył około dwóch metrów długości i wysokości, ale wciąż był mały, jak na swój gatunek".

Australia. Turyści myśleli, że to kosmita. Rzadki gatunek ryby wypłynął na brzeg

W poniedziałek na samogłowa natknęli się kolejni turyści. Tim Rothman i James Barham przez chwilę myśleli, że zobaczyli istotę z innego świata.

Szliśmy i nagle spostrzegliśmy ogromną bryłę na piasku. Nigdy wcześniej nie widziałem niczego podobnego. Wyglądało jak kosmita - powiedział Rothman.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Podkreślił, że przez lata odwiedzał rzekę Kennett, ale nigdy nie widział takiej ryby i wątpi, żeby znowu ją kiedyś zobaczył. I słusznie, samogłowy zamieszkują morza i oceany, a do innych zbiorników wodnych dostają się raczej przypadkiem i umierają, kiedy temperatura wody spadnie.

To nie pierwszy raz, kiedy na brzegi Australii wyrzucono samogłowa. W ubiegłym roku na kręgowca natknął się rybak. Do odkrycia doszło w pobliżu ujścia rzeki Murray, popularnego miejsca do wędkowania i wypoczynku.

Zobacz także: Zobacz także: Australia. Podwodne osady Aborygenów. Wielkie odkrycie sprzed 8,5 tys. lat
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić