Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
BOB
|

Rozłam w Porozumieniu. Jarosław Gowin już dawno chciał "zdradzić" PiS

12
Podziel się

W polskiej polityce jest gorąco, a to za sprawą sytuacji w Porozumieniu. Jeden z posłów zdradził, że Jarosław Gowin już raz był bliski przejścia do opozycji.

Rozłam w Porozumieniu. Jarosław Gowin już dawno chciał "zdradzić" PiS
Jarosław Gowin chce do opozycji? (Getty Images, Artur Widak)
bETktzMB

Czy w polskim Sejmie zakończy się koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Porozumieniem? To coraz bardziej realny scenariusz. W poniedziałek pojawiła się informacja, że Jarosław Gowin nie weźmie udziału w posiedzeniu Rady Koalicji Zjednoczonej Prawicy. To kolejny wyraźny sygnał, że źle się dzieje w koalicji.

Porozumienie porzuci koalicję z PiS?

Rozłam jest nie tylko w koalicji, ale także w samej partii Porozumienie. Posłowie podzielili się na zwolenników i przeciwników Gowina. Ostatnio głośno jest o tym, że Kamil Bortniczuk podobno został wyrzucony z partii.

bETktzMD

To on był gościem "Porannej rozmowy" w RMF FM. Bortniczuk twierdzi, że nadal należy do Porozumienia. Zdradził jednak, że Gowinowi już od dawna nie jest po drodze z PiS. W kwietniu ubiegłego roku lider partii chciał przejść do opozycji.

Już wtedy wiedziałem, że Gowin bierze posłów na wycieczkę, której oni nie są świadomi - to nie była tylko próba zablokowania wyborów. (...) Mam wiedzę, na taki temat, że chciał zrobić to w kwietniu. Dzisiaj nie mam takiej wiedzy, (...) ale zakładam, że tego nie wyklucza - mówi Bortniczuk.
bETktzMJ

Na problemach w koalicji rządzącej chce skorzystać Platforma Obywatelska. Podobno Borys Budka namawia posłów, aby przeszli na ich stronę.

Wierzę, że nie, I nie wiem, na czym miałaby polegać uczciwość czy sprawiedliwość, o której mówił Borys Budka w kontekście zmiany strony sporu politycznego przy tak dużej polaryzacji. Jeżeli ktoś chwilę temu startował z listy Prawa i Sprawiedliwości, podpisywał się pod tymi czterema latami dobrej zmiany, obiecywał wyborcom, że będzie to kontynuował, a dzisiaj miałby przejść na drugą stronę barykady i jasną czy ciemną stronę mocy - to jest kwestią ocenna - komentuje poseł Porozumienia.
Zobacz także: Porozumienie trawione przez konflikt. Adam Bielan: to przypomina "czystkę stalinowską"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETktzNe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
tedet
8 miesięcy temu
Gowin czeka na dobry moment by rozwalic zjednoczona prawice
zbin
8 miesięcy temu
Dobrze, że u niektórych posłów z koalicji rządowej pozostało jeszcze trochę uczciwości i przyzwoitości......
golibroda
10 miesięcy temu
Gowin do fryzjera czas.
bETktzNf
lynx
10 miesięcy temu
spaprał szkolnictwo wyższe i zwiał
000
10 miesięcy temu
Nie wierzę, że się odważy na jakiś rodzaj nieposłuszeństwa wobec prezesa, bo do tej pory stanowił jego prywatną opozycję.
Kazik
10 miesięcy temu
Gowin i Ziobro bez PISu nic nie znaczą a ich partie są za słabe! Dla dobra Polski powinni trzymać się razem bo platforma z lewicą rozwalą naszą Polskę!
Janusz
10 miesięcy temu
Gowin mmmm co za semickie nazwisko ....
wierzący
10 miesięcy temu
pisiory glosowalem na was teraz jezeli gowina nie usuniecie jezeli dziennikarki czytajacej wiadomosci z monitora pazernej na kase matrony choleckiej nie wyslecie do korei pólnocnej tam moze czytac wiadomosci, jak nie pogonicie geriatri sznuka i strazburgera z marnych programow kurskiego do pionu postawic wtedy moja rodzina 15 osob ponownie odda glos na pis.
Pit
10 miesięcy temu
Gowin to taki nieudacznik z wielkimi aspiracjami dla kasy i wpływów zrobi wszystko - zero honoru max przywilejów
obserwator
10 miesięcy temu
Powinni go wyrzucić z partii i pogonić z parlamentu za całokształt i złe chęci których nawet nie ukrywa.
koot
10 miesięcy temu
Coś mi się tak wydaje że bezkręgowiec nic nie zrobi,pis weźmie mu kilku posłów a pan G będzie siedział cichutko
1,2,3
10 miesięcy temu
Gowin jest największym szkodnikiem na prawicy a po nim Ziobro
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić