o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Jan Manicki
|

Poseł PiS o zakazie aborcji. "Zabrakło wyobraźni"

39
Podziel się

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Tadeusz Cymański był jednym z sygnatariuszy wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie konstytucyjności zapisów prawnych o przerywaniu ciąży. Kiedy jednak zapadł wyrok całkowicie zakazujący aborcji eugenicznej, polityk stwierdził, że ma w tej sprawie wątpliwości. – Nie spodziewałem się, że tak to się wszystko potoczy – mówi w rozmowie z "Super Expressem".

Poseł PiS o zakazie aborcji. "Zabrakło wyobraźni"
(PAP)
bEpEfBWZ

Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej weszło w życie kilka dni temu. Zgodnie z nim pomimo stwierdzenia ciężkich i nieodwracalnych wad płodu nie można przerywać ciąży. Do sprawy odniósł poseł PiS Tadeusz Cymański, który wcześniej opowiadał się za takim rozwiązaniem.

Mam wątpliwości, czy to było rozsądne. Nie spodziewałem się, że tak to się wszystko potoczy. Zabrakło chyba wyobraźni. Składając swój podpis, miałem na uwadze przede wszystkim dzieci, które mają rokowania i perspektywę życia, czyli m.in. dzieci z zespołem Downa. Miałem nadzieję, że TK bardziej precyzyjnie rozstrzygnie tę kwestię – stwierdził w rozmowie z "Super Expressem" Cymański.
bEpEfBXb

Poseł PiS niezadowolony z orzeczenia TK. "To woda na młyn przeciwników życia"

Tadeusz Cymański podkreślił, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego nie jest dobrym rozwiązaniem. Zdaniem posła PiS najlepiej byłoby rozważyć propozycję prezydenta, który złożył do sejmu projekt ustawy dopuszczający aborcję w przypadku wystąpienia u płodu tzw. wad letalnych. Zakłada on możliwości przerywania ciąży, jeżeli zachodzi prawdopodobieństwo, że dziecko urodzi się z nieuleczalną chorobą prowadzącą niechybnie do jego śmierci.

Orzeczenie w takiej formie to woda na młyn przeciwników życia. (…) Myślę, że warto tu rozważyć projekt pana prezydenta, który podjął szybką i dramatyczną próbę rozwiązania tego problemu – powiedział Cymański, cytowany przez "Super Express".
bEpEfBXh

Tadeusz Cymański o aborcji. "Świętość każdego życia jest niepodważalna"

Poseł PiS został zapytany przez dziennikarza "Super Expressu", dlaczego wcześniej nie zastanowił się nad możliwymi konsekwencjami złożenia wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Tadeusz Cymański odniósł się w odpowiedzi do rozstrzygnięcia TK z 1997 roku. Podkreślił, że zmieniając to orzeczenie najwyraźniej popełniono błąd.

Świętość każdego życia jest niepodważalna, ale stanowiąc prawo dla wszystkich obywateli, nie możemy wbrew opinii większości Polaków forsować rozwiązań, które obrócą się w konsekwencji przeciwko nienarodzonym dzieciom – podkreślił.
bEpEfBXi

Obejrzyj także: Wniosek posłanki PiS ws. aborcji. Opozycja komentuje: to taliban

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEpEfBXC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(39)
a co mi tam
6 miesięcy temu
niech najpierw nasi politycy zastanowia sie co jest dobre dla calego spoleczenstwa / a nie garstki wybranych i wtedy dopiero podejmuja rozwazne decyzje .tlummaczenie ze zrobilo sie jedno a myslalo co innego ,to jest tlumaczenie malych dzieci no chyba ze politycy jeszcze nie dorosli / co ich nie usprawiedliwia/ .
aaaaa
6 miesięcy temu
Jak dawno tego szui nie widzialem
z oddali
6 miesięcy temu
Cymański "pajacuje"nawet,gdy wypowiada się na tematy powazne.Ot taki styl..okrakiem,na okrągło w każdej kwestii
bEpEfBXD
ewok11
6 miesięcy temu
o święta naiwności! drogi pośle, tu nigdy nie chodziło o ochronę życia, lecz o podpieranie piątym przykazaniem chwiejącego się w społeczeństwie szóstego...
mama
6 miesięcy temu
Jak można mordować własne dziecko???
FENIKS 1966
6 miesięcy temu
A kim są ci którzy strajkują wobec orzeczenia trybunału konstytucyjnego przeciwko aborcji?czy zamierzają decydować o życiu i śmierci?!!!nikt nie jest Bogiem i nikt nim nie będzie dopóki jest tylko jeden Bóg i większość ludzi katolików,Bo my katolicy się nigdy nie poddamy, choćby po trupach!!!!
LLLLLLLL
6 miesięcy temu
Śmieszny Tadzio lepiej niech zamilczy.
H1120
6 miesięcy temu
Nie słuchajmy się profesorów a bierzmy przykład z naszego sąsiada zachodniego jak rozwiązuje problemy w każdej dziedzinie i liczą się wielkie mocarstwa z jego polityką.
MariaPolka
6 miesięcy temu
Na kolejną ciążę się chyba nie zdecyduję...
Fff
6 miesięcy temu
Strach zachodzić w ciążę w tym kraju.
tata
6 miesięcy temu
Cymański teraz bierz się za rodzenie. Moja córka powiedziała, ze w Polsce nie urodzi
Obłuda
6 miesięcy temu
Wy i te wasze świętości, przykłady w Irlandii albo w Meksyku 30 milionów ludzi zginęło w trakcie nawracania na katolicyzm a psy były karmione dziećmi Indian.
jaaa
6 miesięcy temu
miny pisowskim aparatczykom zrzędną, jak zobaczą przyrost naturalny w najbliższym czasie. Decyzja o posiadaniu dziecka bedzie dla odwaznych albo zamożnych.
bEpEfBXv
Anna
6 miesięcy temu
Dlaczego najwięcej do powiedzenia w tej kwestii chcą mieć panowie????
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić