Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Joanna Kobylańska
|

Gniew Doroty Wellman. "Zgotujemy wam jesień średniowiecza"

627
Podziel się:

Opublikowanie wyroku TK ws. aborcji wywołało olbrzymie poruszenie w społeczeństwie. Na ulicach większych miast ponownie pojawili się oburzeni ludzie, którzy nie popierają uzasadnienia dla tego wyroku. Również znane osoby zabrały głos w tej druzgocącej sprawie, podkreślając jednocześnie, że w Polsce kobieta przestaje mieć własne prawa. Do grona przeciwników wyroku należy także Dorota Wellman.

Gniew Doroty Wellman. "Zgotujemy wam jesień średniowiecza"
Dorota Wellman przedstawiła koszmarną wizję przyszłości. (AKPA)

Dziennikarka Dorota Wellman jest znana ze swojego ciętego języka i trafnych ripost. Już w październiku 2020 roku wspominała wielokrotnie, że jest zła z powodu wyroku TK, ale ostatnio dodała także, że dzień opublikowania uzasadnienia do tego wyroku jest jednocześnie dla Polski "dniem hańby".

Koszmarny obraz według Wellman

Po raz kolejny swoją frustrację i bezsilność spowodowaną zaistniałą sytuacją Dorota Wellman przestawiła w dość drastycznym opisie możliwej rzeczywistości, do której dążą rządzący. W swoim felietonie w "Wysokich Obcasach extra" dziennikarka wprost wskazuje, gdzie są winni, a gdzie ofiary ostatnich zdarzeń.

Przede wszystkim Wellman zauważyła, że wyrok TK wywołał oburzenie, ale przede wszystkim gniew kobiet i mężczyzn, którzy nie zgadzają się na takie bezprawie. Według dziennikarki wyjście na ulice jest oznaką sprzeciwu wobec łamania podstawowych praw człowieka. Zaraz po dosyć mocnym wstępie, Wellman przedstawiła straszną, ale niestety bardzo możliwą wizję przyszłości, gdzie kobieta nie ma prawa głosu, jest uwięziona we własnym domu i zależna od mężczyzny - "zadaniem kobiety jest urodzić jak najwięcej dzieci" - czytamy.

W dalszej części tekstu prezenterka "DDTVN" przywołuje także wyłaniający się obraz zahukanej kobiety, która w przypadku gwałtu będzie oskarżana o to, że to wyłącznie jej wina, bo "prowokowała". Wellman nie przebiera w słowach, cały czas podkreślając, że ta koszmarna wizja może sprowadzić się do tego, że każda kobieta będzie podporządkowana mężczyźnie, który będzie wyznaczać jej dalsze kroki.

"Jak Wam się podoba taki świat? Świat marzeń odrażających dziadów. Coraz mniej fikcyjny. Nie! [...] Żadna partia nie wyprowadziła na ulice tylu ludzi, co gniew. Gniew" - pisze dalej Wellman.

Na koniec dziennikarka dodaje, że wszystkie osoby, które sprzeciwiają się wyrokowi nie ulegną presji i nie przestraszą się kordonów policji. "Nie pozwolimy, by kobiety w Polsce bały się zachodzić w ciążę. […] Zgotujemy wam jesień średniowiecza", podsumowuje Wellman. Końcowe słowa dziennikarki dają zatem nadzieję, że jeszcze nie wszystko stracone.

Zobacz także: Podpisał się pod wnioskiem do TK ws. aborcji. Sośnierz żałuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
WP Kobieta
KOMENTARZE
(627)
Justa
rok temu
"Góra "słoniny"!To "cud "ze jej facet jeszcze z nią jest!Ale qidocznie "lubi jak go ktoś utrzymuje "!
Skiper
rok temu
Jesień średniowiecza to pokonanie krzyżackich Niemców, rozkwit Polski i dynastii Jagiellonów, niby jesień, a przednówek Złotego Wieku. To ja poproszę.
Zbyszek
rok temu
Pani może być spokojna ratuje panią uroda
Jan
rok temu
Szoruj sama na protesty może trochę zrzucisz tego sadła a nie podburzaj młodzieży
Jan
rok temu
Szoruj sama na protesty może trochę zrzucisz tego sadła a nie podburzaj młodzieży
Bebe
rok temu
Brawo Dorota! Masz zwykła normalna odwagę a to dzisiaj deficyt.
Iii
rok temu
Tak stare zramolale, dziadygi decydują o naszym osobistym życiu. Ale tak sobie naród wybrał. I tak długie lata będą rządzić dopóki nie zdechna. Wiochy i małe miasta za nimi.
Swarożyc
rok temu
A kogo obchodzi co myśli Wellman ? Jak się nie podoba to pakować walizki i żegnamy !
Być.
rok temu
Najwięcej o secie myślą ci którzy ze względu na wygląd nie mają na niego szans.
Ryba
rok temu
No z takim wyglądem to jej ciąża na pewno nie grozi!!!! więc po co się tak nerwicuje.
Polak
rok temu
Popatrz nieapetyczny pulpecie na siebie.nienawisc do facetów wyrażają takie brzydkie baby i angażują się w te bzdury bo nikt ich nie chce
Stefan
rok temu
Uwolnić orkę....
Karo
rok temu
Brawo Dorota!!!Popieram .....
?????
rok temu
No to już nie wiem, czy ta pani redaktor jeszcze żyje? Bo słyszałem ze testament spisała.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić