Rozmawiali o komisji ws. Pegasusa. Co powiedział Kaczyński?

340

W czwartek opozycja porozumiała się z Pawłem Kukizem w kwestii powołania sejmowej komisji śledczej dotyczącej Pegasusa. Kukiz miałby zostać jej przewodniczącym. Polityk zdradził, że rozmawiał na temat komisji z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Rozmawiali o komisji ws. Pegasusa. Co powiedział Kaczyński?
Jarosław Kaczyński rozmawiał z Kukizem o komisji ws. Pegasusa (PAP)

Paweł Kukiz złożył w czwartek wniosek o powołanie sejmowej komisji śledczej ds. inwigilacji. Porozumiał się ze wszystkimi przedstawicielami klubów i kół opozycyjnych, którzy podpisali wniosek i zadeklarowali, że poprą kandydaturę Kukiza na przewodniczącego komisji.

Paweł Kukiz o rozmowie z Kaczyńskim: Nie było zachwytu

Polityk na antenie Polsat News został zapytany o to, czy rozmawiał o komisji dotyczącej Pegasusa z Jarosławem Kaczyńskim.

Ja już rozmawiałem raz z panem prezesem o tej komisji. Bardzo krótko, przy okazji innych rozmów. Nie było tutaj ani jakiegoś szczególnego zachwytu nad tym pomysłem, ani też szczególnego sprzeciwu - powiedział Kukiz.
Pamiętam, że powiedział, że jeżeli ma się badać te podsłuchy, to niech to rzeczywiście obejmuje jedną i drugą stronę - dodał.

Działanie komisji ma obejmować lata 2005-2021. Kukiz zaznaczył, że jeśli przez miesiąc wniosek o powołanie komisji nie zostanie poddany pod głosowanie, to "zweryfikuje swoją umowę z PiS".

To znaczy, że przestanę ją traktować, jako umowę podpisaną przez dwa uczciwe podmioty - wyjaśnił.

Zobacz także: To nie Paweł Kukiz przesądzi o tym, czy rząd PiS przetrwa. Ekspert tłumaczy

Autor: NB
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić