Wróć na
KK
|

Bili go od dnia narodzin. Nowe fakty ws. horroru, jaki rodzice zgotowali maleństwu

258
Podziel się

Na jaw wychodzą nowe, szokujące fakty dotyczące makabrycznej zbrodni, jaka spotkała zaledwie miesięcznego Viktorka. Chłopiec z Rudy Śląskiej zmarł w szpitalu, a jego rodzice usłyszeli zarzuty.

Bili go od dnia narodzin. Nowe fakty ws. horroru, jaki rodzice zgotowali maleństwu
Niemowlę z Rudy Śląskiej zamęczone na śmierć przez rodziców (pxhere.com)
bCXLDRFh

Biegli przeprowadzili sekcję zwłok. Znana jest przyczyna śmierci malutkiego chłopczyka, którego rodzice zamęczyli na śmierć. Okazuje się, że dziecko od dnia narodzin było bite po główce i każdego dnia swojego życia katowane przez matkę i ojca (29-letnia Aleksandra Sz. i 30-letni Mariusz Sz.).

Przyczyną śmierci dziecka był uraz czaszkowo-mózgowy, liczne krwiaki, złamanie kości czaszki. Oprócz świeżych krwiaków były wcześniejsze rany. Nie ma mowy, aby doszło do przypadkowego powstania takich urazów – mówi prokurator Joanna Smorczewska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Podczas sekcji dokonano szokującego odkrycia. Na ciele chłopca znajdowały się liczne siniaki oraz gojące się złamania, w tym kości nóżek.

bCXLDRFj

W środę w Rudzie Śląskiej wezwano pogotowie do miesięcznego chłopca. Dziecko w stanie ciężkim przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Katowicach. Prawdopodobnie to rodzina wezwała pogotowie.

Okazuje się, że prawdopodobnie to ojciec zadał śmiertelne ciosy. Stało się, to gdy matka wyszła na spacer. Ani matka, ani ojciec nie przyznają się do winy. Usłyszeli już prokuratorskie zarzuty - Mariusz Sz. maltretowania i zabójstwa, a Aleksandra zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem.

bCXLDRFK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(258)
Miki
2 miesiące temu
Kara śmierci to za mało...
Lustol
2 miesiące temu
Czy nie lepiej by było, żeby adoptowała ich para jednopłciową? Nie jestem zwolenniczką takich adopcji, ale dzieciątko miałoby lepiej.
Wolny
2 miesiące temu
SZOK !!!!
bCXLDRFL
Małgorzata
2 miesiące temu
Jeśli dziecko było maltretowana od urodzenia, to co robiła położna, która obowiązkowo odwiedza rodzinę i ogląda dziecko? Takie odwiedziny powinny odbyć się ci najmniej kilka razy w czasie pierwszego miesiąca. A gdzie pomoc społeczna, asystent rodzinny? Ta rodzina była pod kuratelą pracowników tych instytucji. Wszyscy wiedzieli, że to patologia. Starsze dziecko też było przez rodziców bite, tylko uznano, że brak wystarczających dowodów. Ten mały chłopczyk mógł żyć, tyle rodzin czeka na takie małe dzieci do adopcji, czeka się latami. Ale lepiej nic nie robić i udawać, że jest wszystko dobrze. W papierach się wszystko zgadzało.Pracownicy odpowiedzialnych instytucji powinni ponieść surowe konsekwencje. Oni się po prostu do tej pracy nie nadają. Tu potrzeba było nie tylko wiedzy, ale także intuicji i empatii. Prawdopodobnie działa tu selekcja negatywna do zawodu. Trafiają osoby, które nigdzie indziej pracy by nie dostały. Wiedza zdobyta na zaocznych lub wieczorowych niby studiach lub kursach. A potem dużo świętego spokoju, porządek w papierach i herbatka z koleżanką. Nie chciało się nawet obejrzeć dziecka. Na litość boską, ci ludzie już mieli za sobą nieciekawe incydenty. Ojciec, słynący z agresji, miał nawet niebieską kartę. Dlaczego nikt, dosłownie nikt, nie obejrzał rozebranego maluszka, nie dostrzegł urazów na główce? Wystarczyło zdjąć czapeczkę. Ale i tego się nie chciało. Położna była po co? żeby przeprowadzić wywiad? Z taką patologią?!A asystent rodziny przychodził w celach towarzyskich?! Pogadać z tą idiotką? To wszystko jest bardzo, ale to bardzo nieprofesjonalne. Powinniśmy jako społeczeństwo domagać się daleko idących zmian w odpowiedzialnych instytucjach. I to już na poziomie kształcenia kandydatów do zawodu, a potem doboru pracowników, wreszcie organizacji samej pracy.
Paula
2 miesiące temu
Powinni ich torturować tak samo jak oni znęcali się nad maleństwem to nie są ludzie jak można PODNIEŚĆ rękę na dziecko!
Najnowsze komentarze (258)
Ewka J
2 miesiące temu
Do pilnie strzeżonego kamieniołomu, raz na jakiś czas wrzucić miskę żarcia a nie w ciepelko do więzienia za nasze podatki
Katarzyna
2 miesiące temu
Małgorzata ma racje. To była patologia znana w okolicy. Jeżeli znęcali się nad starszym dzieckiem, było wiadomo, że małemu zagraża olbrzymie niebezpieczeństwo. U mnie położna była kilka razy, ogladała dziecko, itd.A jestesmy wzorcową rodziną, dość zamożną. Tego dziecka nikt nie oglądał! Każdy wiedział, że rodzina jest patologiczna. Skóra małego dziecka jest bardzo wrażliwa. Nie trzeba wiele by zauważyć ślady znęcania się. Brak jest odpowiedzialności w Polsce dla pracowników, których zaniedbanie przyczynia się do czyjejś śmierci lub utraty zdrowia.Ja myślę, że jezeli chodzi o rekrutację, to nie tyle selekcja negatywna, co wciaż przyjmowanie ludzi po znajomości. Przynajmniej u nas na wschodzie takie prace sa dalej chętnie podejmowane. Ciężko dostać pracę państwową bez protekcji. Najlepsza edukacja niczego nie zmieni, jeżeli z powodu bezrobocia ludzie podejmują jakąkolwiek pracę, którą udało się zdobyć! Podobnie z pracą w sanepidzie i innych urzędach państwowych. Jeżeli było coś takiego jak asystent rodziny- to osoba ta zupełnie zaniedbała obowiązki! Położna tak samo! Gdy umiera człowiek w ten sposób, winni powinni być ukarani. Nie mówiac o karze dla bandyckich rodziców! Matka jest tak samo winna! Swoją droga nawet ciężko sobie wyobrazić takie bestialstwo w stosunku do małej bezbronnej istoty! Ale zauważcie, ze ten brak odpowiedzialności jest powszechny. Zaniedbania w medycynie się tuszuje. Dzieci, które umarły lub wskutek niedotlenienia są kalekami bo w porę nie zrobiono cesarki są tego najlepszym przykładem, itd.
NIESTETY
2 miesiące temu
500+ spowodowało masowe zapłodnienia w rodzinach patologicznych. Przemoc jest tam na porządku dziennym , tak jak i alkohol oraz brak troski i odpowiedzialności za dzieci. Niby wszyscy o tym wiedzą, ale nikt nic z tym nie robi ! Obecny rząd wręcz wynagradza to problematyczne rodzicielstwo. Przybywa dzieci obciążonych problemami psychicznymi, uszkodzonych fizycznie z powodu maltretowania, niezdolnych do normalnej bezpiecznej egzystencji w grupach rówieśniczych. I co ? A no wymyśla się kolejne 300+ 100+ bo do głosowania za pieniądze patologia nadaje się jak nikt inny.
Tosia
2 miesiące temu
Napisałam jakie mam wyobrazenia o tych niby ludziach, ale nie przeszło...bestialskie,sadystyczne zachowanie!!!! A wystarczyło oddac dzieciatko do Okna Życia! Chyba, że znęcanie się nad maleństwem było ich celem.Okrutne i nie do pojęcia,zeby normalny człowiek mógl zadac tyle potwornego cierpienia i bólu swojemu dziecku!!!!!!!
gość
2 miesiące temu
szkoda mi bardzo maluszka niewinnego urodził się na cierpienie Za małe kary nie ma okreslenia na takich rodzicow naprawdę.A rodzina nie widziała co sie dzieje/.?
polaczek
2 miesiące temu
i to nie uchodzcy....
rodzic
2 miesiące temu
to się w glowie nie mieści,nie nazywajcie ich rodzicami bo obrażacie rodziców
mama
2 miesiące temu
Gdy czytam takie artykuły serce krwawi sama jestem matka 2 dzieci i 3 go w drodze i nie wyobrażam sobie żeby ktoś zrobił im krzywdę. Dziwie się tylko ze nikt tego w cześniej nie za u ważył przecież dzieci się szczepi przychodzi położna sprawdzić stan dziecka jak mogła tego nie za uwarzyć a z tego co wiem teraz ma obowiazek przyjsc 3 razy a nie jeden.
bCXLDRFD
polka
2 miesiące temu
niech państwo PIS dołoży więcej, bo 500+ to za mało i wtedy ............będą mieli za co się bawić
polka
2 miesiące temu
jeszcze więcej niech państwo dołoży do dzieci, bo 500+ to za mało
67 latka
2 miesiące temu
Takie w dużej części było starsze pokolenie, choc i zdrajcy się zdarzali. Życie jest więcej warte niż pieniądze, a moj dziadek majacy 5 dzieci zaryzykowal wszystko w czasie wojny. Uratował 11 osób, ukrywajac ich przez 4 lata wojny. Nigdy za to nic nie chciał.
manka
2 miesiące temu
Kara smierci to za malo
manka
2 miesiące temu
Kara smierci to za malo
Winicjusz
2 miesiące temu
Niechcianego noworodka można zaraz po urodzeniu zostawić w szpitalu lub Oknie Życia – bez konsekwencji prawnych. Wiedza o istnieniu Okien życia jest znikoma stąd proszę o tym informować, aby zapobiec tragedii! Adresy są w necie. W śląskim województwie jest czynne 9 Okien życia.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić