Runął wielki klif. Żeglarze rzucili się do ucieczki. Porażające wideo

66

Olbrzymi klif runął do jeziora Powella w Stanach Zjednoczonych. Żeglarze, którzy znajdowali się w pobliżu walącej się ściany, rzucili się do ucieczki. Udało im się zrobić zdjęcie i zarejestrować materiał wideo z niebezpiecznego zdarzenia.

Runął wielki klif. Żeglarze rzucili się do ucieczki. Porażające wideo
Klif runął do jeziora. Żeglarze rzucili się do ucieczki (Facebook, STEVE CARTER)

Do incydentu doszło na wodach jeziora Powella. To zbiornik leżący na pograniczu amerykańskich stanów Utah i Arizona. Choć zdarzenie było spektakularne, stworzyło jednocześnie śmiertelne zagrożenie dla żeglarzy.

Ludzie błyskawicznie rzucili się do ucieczki. Nikt nie spodziewał się, że w słoneczny dzień, idealny na rejs po jeziorze, dojdzie do tak niebezpiecznego zdarzenia.

Fontanna kamieni trysnęła w stronę łodzi i żaglówek. Klif spadł do wody, robiąc przy tym wiele hałasu i wzburzając tumany kurzu. Nie zabrakło też odłamków rozbryzgujących się na dużą odległość.

Przyczyną zawalenia się klifu na jeziorze Powella jest susza. W zachodnich rejonach USA pogoda sprzyja turystom, jednak natura ma się nieco gorzej. Poziom wody w jeziorze był najniższy w historii. Doszło tam do odsłonięcia nagich ścian i erozji.

Steve Carter, który był obecny na miejscu, zapamięta to zdarzenie do końca życia. - Mila i ja byliśmy dziś w drodze powrotnej do Antelopy. To doświadczenie na całe życie - pisze amerykański dramaturg.

Zobaczyć upadek jednej z tych gigantycznych ścian zdarza się raz w życiu. Nie możemy zapomnieć, że natura i Pan rządzą! Mila nakręciła film, który znalazł się w wiadomościach - czytamy na Facebooku.

Nagranie i zdjęcia ze zdarzenia znajdują się niżej. Choć wyglądają spektakularnie, należy pamiętać, że walący się klif to ogromne niebezpieczeństwo dla ludzi przebywających w jego pobliżu.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Moment osunięcia się klifu na Zakintos. Nagranie świadka
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić