Wystartował "polski Facebook". I pojawiły się problemy

4

Albicla ma być konkurencją dla Facebooka. Zamysłem portalu jest to, by szanować wolność słowa i wypowiedzi. Strona ruszyła w środę, ale już na starcie pojawiły się problemy.

Wystartował "polski Facebook". I pojawiły się problemy
Możliwość rejestracji rozpoczęła się w środę 20 stycznia. (screen)

Tomasz Sakiewicz z dumą poinformował, że w środę oficjalnie ruszy strona Albicla.pl. Ma być ona konkurencją dla Facebooka i odpowiedzią na ostatnie głośne blokowanie kont, usuwanie komentarzy i różnych wypowiedzi. Polskiej stronie ma przyświecać idea wolności słowa.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Największe nadzieje ze stroną wiążą środowiska konserwatywne. To właśnie te grupy odczuły niedawno surową politykę wielkich portali społecznościowych dotyczącą wolności słowa oraz formy, jaką to słowo przybiera. Albicla ma dawać gwarancję, że nikt za odmienne zdanie blokowany nie będzie.

Jednak już na samym początku pojawiły się przeszkody. Pierwsi użytkownicy mieli mieć możliwość zarejestrowania się na stronie w środę o godzinie 17. Niestety pojawia się, że założenie konta nie jest możliwe, ze względu na wysokie zainteresowanie portalem.

Albicla ma być alternatywą dla serwisów, które tylko w teorii praktykują wolność słowa. Blokowanie w tych największych mediach prezydenta Donalda Trumpa oraz innych osób o konserwatywnych poglądach doprowadzi do tego, że za jakiś czas zaledwie grupka osób będzie miała monopol na przekazywanie informacji i kreowanie rzeczywistości w sieci - mówi prezes klubów „Gazety Polskiej” Ryszard Kapuściński.
Zobacz także: Lady Gaga zaśpiewała na zaprzysiężeniu Bidena. Uwagę zwrócił szczegół na sukience
Autor: MMC
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić