Marcin Lewicki| 

Ruszył proces pedofila z Torunia. Miał zgwałcić małą dziewczynkę

172

W Toruniu ruszył proces 41-letniego Roberta B. Mężczyzna miał wielokrotnie i brutalnie zgwałcić i wykorzystać małą dziewczynkę. Sprawa jest niezwykle drastyczna i bulwersująca. Za zarzucane mu czyny grozi kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

Ruszył proces pedofila z Torunia. Miał zgwałcić małą dziewczynkę
Proces Roberta B. jest w pełni utajniony (Pixabay, Ilustracyjne)

Przypomnijmy, że Robert B. został aresztowany w styczniu 2023 roku. Mężczyzna oskarżony jest o to, że doprowadził małoletnią dziewczynkę do wielokrotnego obcowania płciowego.

Używał też przemocy. Trzymał dziecko za ręce i uniemożliwiał wyswobodzenie się. Do gwałtu i innych kontaktów seksualnych dochodziło wielokrotnie od 2017 do 2022 roku na terenie Torunia i podtoruńskiej gminy Lubicz.

Robert B. pokazywał również małoletniej pornografię. Nie wiadomo kim, był oskarżony dla dziewczynki. Prokuratura nie ujawnia też jakichkolwiek danych na temat poszkodowanej, ze względu na jej dobro. W momencie popełniania zbrodni dziewczynka miała poniżej 15 lat.

To wyjątkowo drastyczna sprawa. Mamy na uwadze przede wszystkim interes ofiary - przekazała w rozmowie z toruńskimi Nowościami prokurator rejonowa Izabela Oliver.

Śledczy podkreślają, że dziewczynka przez długie lata będzie musiała mierzyć się ze skutkami obrzydliwych czynów, których dopuścił się Robert B.

Proces w pełni utajniony. Jawna tylko część zarzutów

Proces (ze względu na brutalność materiału dowodowego i dobro ofiary przestępstwa) został utajniony. Jawny będzie wyłącznie wyrok w sprawie. Prokuratura poparła decyzję sądu o pełnym utajnieniu prowadzonego postępowania.

Utajniony został też pełen akt oskarżenia. Media mają dostęp wyłącznie do części zarzutów, które usłyszał mężczyzna.

Kim jest oskarżony? Jak opisuje Gazeta Pomorska, Robert B. to mężczyzna średniego wzrostu, o mocnej budowie ciała, z tatuażami. Jest mieszkańcem województwa kujawsko-pomorskiego. Nie wiadomo czy znał małoletnią.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić