9-latka za kierownicą ruszyła do Kalifornii. Cudem uniknęła tragedii

7

Dwie dziewczynki ze stanu Utah wybrały się w podróż życia. Postanowiły pojechać samochodem rodziców do Kalifornii, aby wykąpać się w oceanie. Kierująca autem 9-latka doprowadziła do czołowego zderzenia z ciężarówką. Na całe szczęście siostry wyszły z wypadku bez szwanku.

9-latka za kierownicą ruszyła do Kalifornii. Cudem uniknęła tragedii
Dziewięciolatka zabrała 4-letnią siostrę w podróż samochodem. Dziewczynki chciały dojechać do Kalifornii. (Policja)

Funkcjonariusze policji otrzymali informację o zderzeniu na autostradzie w stanie Utah w środę nad ranem. Na miejscu okazało się, że zarówno kierująca pojazdem, jak i pasażerka to dzieci. Policjanci ustalili, że dziewięciolatka oraz jej czteroletnia siostra wzięły kluczyki od auta rodziców, gdy ci spali.

9-latka za kierownicą. Policjanci nie mogli uwierzyć własnym oczom

Dziewczynki przejechały i pokonały autem około 16 kilometrów od domu w miejscowości West Jordan w stanie Utah. Zdołały wyjechać na autostradę prowadzącą do West Valley City. Przed zjazdem z drogi samochód wypadł na przeciwległy pas i uderzył czołowo w ciężarówkę.

Departament policji w West Valley City opublikował nagranie z kamery na mundurze funkcjonariusza. Na filmie widać czerwonego sedana, który wbił się w ciężarówkę. Jeden z policjantów podszedł do samochodu chwilę wcześniej i zaczął uspokajać dzieci.

To jakieś szaleństwo, ta dziewczynka kierowała samochodem? – zapytał z niedowierzaniem policjant, który dopiero co podszedł do auta.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Jechały do Kalifornii popływać w oceanie. Zderzyły się czołowo z ciężarówką

Dzieci nie odniosły w wypadku żadnych poważnych obrażeń. Mundurowi zauważyli, że obie dziewczynki pamiętały o zapięciu pasów bezpieczeństwa. Miały "jechać do Kalifornii, żeby popływać w oceanie".

West Jordan znajduje się 22 kilometry od Salt Lake City, stolicy stanu Utah. Od wybrzeża w stanie Kalifornia dzieli miejscowość ponad 1100 kilometrów. Nie jest jeszcze jasne, jakie konsekwencje niedopilnowania dzieci poniosą ich rodzice.

Obejrzyj także: To zdjęcie obiegło świat. U wybrzeży Hiszpanii rozgrywa się prawdziwy dramat

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić