Wstrząsająca śmierć. Kot zasnął na jego twarzy. Dziecko nie żyje

43

W obwodzie równieńskim na Ukrainie rozegrała się tragedia. Zmarło czteromiesięczne dziecko, na którego twarzy zasnął kot. Lokalna policja sprawdza, dlaczego matka pozostawiła je bez opieki.

Wstrząsająca śmierć. Kot zasnął na jego twarzy. Dziecko nie żyje
Na Ukrainie kot zasnął na twarzy 4-miesięcznego dziecka (zdj. ilustracyjne) (Getty Images)

Jak informuje ukraińskie pogotowie ratunkowe, do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu. Czteromiesięczny chłopiec znajdował się w wózku pod opieką 36-letniej matki. Kobieta miała na chwilę spuścić dziecko z oczu.

Tragedia na Ukrainie. Nie żyje czteromiesięczne niemowlę

Po powrocie do wózka matka zauważyła, że na twarzy jej dziecka usiadł kot. W pierwszej chwili jej to nie zmartwiło. Po kilku sekundach zorientowała się jednak, że u dziecka nie ma oznak życia.

Ojciec chłopca przed przyjazdem pogotowia wykonał mu masaż serca. Mimo to, ani mężczyźnie, ani medykom nie udało się uratować niemowlęcia. Jego śmierć potwierdzono w szpitalu.

Przyczyną zgonu był niedobór tlenowy w organizmie dziecka spowodowany zamknięciem dróg oddechowych przez zwierzę domowe – przekazała ukraińska policja.

Kot zasnął na twarzy dziecka. To nie pierwszy taki przypadek

Do podobnego zdarzenia doszło na Ukrainie dwa lata temu. Wtedy na twarzy dziewięciomiesięcznego dziecka pozostawionego w wózku również usiadł kot. W tamtym przypadku również nie udało się uratować niemowlęcia.

31 grudnia 2020 roku zbliżona tragedia rozegrała się w amerykańskim stanie Ohio. W pewnym momencie ojciec 4-miesięcznego dziecka zorientował się, że niemowlę nie oddycha. Dziewczynka udusiła się z powodu szczeniaka, który zasnął na jego twarzy.

Obejrzyj także: Łapą w świecę. Ciekawskiemu kotu nie spodobał się rezultat

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić