o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ABA
|

Prawdziwe dziennikarstwo? Niewiarygodne, kogo za przykład podał Rydzyk

54
Podziel się

Pracownicy "Naszego Dziennika" pojawili się dziś na modlitwie na Jasnej Górze. Ojciec Tadeusz Rydzyk, podając ich za przykład, wyjaśnił, jak powinno wyglądać prawdziwe dziennikarstwo oraz praca w mediach.

Prawdziwe dziennikarstwo? Niewiarygodne, kogo za przykład podał Rydzyk
Tadeusz Rydzyk wyjaśnił dziennikarzom, jak mają pracować. (YouTube)
bErIFXnV

Pracownicy dziennika "Nasz Dziennik" udali się z pielgrzymką na Jasną Górę, gdzie wzięli udział w mszy świętej. Mszę sprawował dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk. Podczas kazania przypomniał historię powstania gazety oraz wyjaśnił, jak powinno wyglądać prawdziwe dziennikarstwo.

"Media są po to, żeby głosić prawdę"

Media są po to, żeby głosić prawdę. (...) Zobaczyliśmy, że Kościół i Naród bez mediów jest jak niemowa, a garstka ludzi manipuluje całym Narodem, bo mają media. Zadbali w czasach przemiany, żeby chwycić media. – powiedział o. Tadeusz Rydzyk.
bErIFXnX

Tadeusz Rydzyk przypomniał także słowa Jana Pawła II, który mówił o misji dziennikarza-katolika. Dziennikarz, zdaniem duchownego, powinien kierować się przykazaniami chrześcijańskimi, głosić założenia Kościoła i "być człowiekiem modlitwy".

Być prawdziwym dziennikarzem, to po prostu znaczy być prawą osobą, której życie osobiste odzwierciedla Ewangelię. Być człowiekiem modlitwy, mieć odwagę szukać i relacjonować prawdę, nawet jeśli nie jest uznawana za politycznie poprawną. Być dziennikarzem, to dawać przykłady nadziei – wymienia o. Tadeusz Rydzyk.

Dalej dziennikarze mogli usłyszeć, że prawda nie zawsze idzie w parze z poprawnością polityczną i nie powinno się na nią zwracać uwagi. Duchowny uderzył w pozostałe "niekatolickie" media, które, jego zdaniem, przy użyciu ogromnych pieniędzy, zmieniają niepotrzebnie światopogląd Polaków.

Grupa, która ma potężne media, podbija ten Naród, zmienia mentalność, zmienia duszę Narodu. Dawaliśmy sobie radę w czasie okupacji i w komunizmie. Teraz nie możemy sobie dać rady bez prawych mediów. Trzeba głosić prawdę w miłości, dla dobra społeczeństwa, pokazywać ludziom sens życia aż w wieczność.
bErIFXod

Na koniec ojciec Tadeusz Rydzyk powiedział, ze każdy dziennikarz powinien kierować się przede wszystkim ósmym przykazaniem "Nie mów fałszywego świadectwa". Podziękował także pracownikom "Naszego Dziennika", stwierdzając, że jest to "jeden dziennik, który jest czysto polski".

Swego czasu na dziennikarskim fachu "Naszego Dziennika" nie poznała się nawet TVP. Kilka lat temu odmówiła dziennikowi emisji reklamy weekendowego wydania o gender i homoseksualizmie. TVP nie chciała wtedy promować treści, które dyskryminują osoby ze względu na ich płeć oraz orientację seksualną. "Nasz Dziennik" był zmuszony do zmian w swoim weekendowym wydaniu.

bErIFXoe

Pierwszy numer "Naszego Dziennika" ukazał się w 1998 roku. Dziennik powstał z inicjatywy ojca Tadeusza Rydzyka, dlatego też gazeta jest mocno związana m.in. z Radiem Maryja.

Zobacz także: Ojciec Tadeusz Rydzyk porównał się do Jezusa. Oskarżyciel zabrał głos
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErIFXoy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(54)
esterka
2 miesiące temu
To Swiety a z Reichu go wyciepli i Canady
Lijom
2 miesiące temu
Przeklęty jest ten człowiek.
AMK
2 miesiące temu
Przykładem może być Jędraszewski który swoją mową nienawiści przypomina mi smoka wawelskiego.
bErIFXoz
Moher
2 miesiące temu
Temu należy już podziękować, a on nie manipuluje?
Oracz
2 miesiące temu
Czy tadzinek goli okolice bikini i rów?
Tatko
2 miesiące temu
Rydzyk to naciągacz wszechczasów. Ma do tego talent.
Polak
2 miesiące temu
Jak taki prymitywny człowieczek zrobił doktorat? Jaka buda mu go dała?
tina
2 miesiące temu
Prawda głoszona przez przedstawiciela Centrali Radia Maryja z Chicago musi być odpowiednia do woli i oczekiwań ich sponsora.
Jacek-3
2 miesiące temu
"Państwo to ja" już było, to teraz przyszedł czas na "Prawda to ja" - jaki skromny człowiek. A przecież mógł powiedzieć, że np. Bogiem ukrzyżowanym... dobrze, że się powstrzymał. 😈😈😈😂😈😈😈
Swojak
2 miesiące temu
Właśnie mafioso z Torunia mówi ludziom jakiego radia mają słuchać i jakie gazety czytać. Polska już to przerabiala kiedy była jedynie suszno wadza robotniczo chopska
Sabbath
2 miesiące temu
Nie ma co napisać, by nie wymoderowano.
Szwejk
2 miesiące temu
Kiedyś prawdę głosiła Trybuna ludu, teraz inna Trybuna, jakby siebie nazywała. Bo partia zawsze z ludem, a kościół zawsze z partia z której ma pożytek.
stan
2 miesiące temu
Na pewno przejdzie do historii jako niewyobrażalnie chciwy grosza okradający wdowy bez skrupułów w imię Boga
bErIFXor
dziki
2 miesiące temu
Jeden bełkot
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić