Rydzyk zaprasza na "sylwestra wartościami". Podano szczegóły

19

Należąca do o. Tadeusza Rydzyka, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu po raz trzeci organizuje "Sylwester z wartościami" pod nazwą "Życie to coś więcej". Wydarzenie ma zachęcać nie tylko do zabawy, ale także wspólnej refleksji nad życiem.

Rydzyk zaprasza na "sylwestra  wartościami". Podano szczegóły
O. Tadeusz Rydzyk (PAP, Tytus Żmijewski)

Sylwester to w znakomitej większości przypadków czas szampańskiej zabawy. Pożegnanie starego i powitanie nowego roku to często sposobność do hucznych imprez, ale nieco inny formułę tej zabawy proponuje środowisko Tadeusza Rydzyka.

Już po raz trzeci swoje własne wydarzenie sylwestrowe szykuje toruńska Akademia Kultury Społecznej i Medialnej. Kolejna edycja, tym razem pod nazwą "Życie to coś więcej" ma być okazją nie tylko do zabawy, ale także refleksji nad własnym życiem.

Chcemy pokazać, że życie to nie tylko to, co widzimy, że to nie tylko powierzchnia, po której się ślizgamy, ale ważne, że aby być dobrym człowiekiem, to trzeba wejść w głębię. Dlatego właśnie życie to coś więcej - mówi koordynator wydarzenia, redemptorysta o. Wacław Zyskowski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Ojciec Rydzyk trzykrotnie zaszczepiony? Lekarz: mógłby być twarzą kampanii szczepionkowej

Nie tylko zabawa - także refleksja w murach akademii Rydzyka

W programie wydarzenia zaplanowano oczywiście zabawę sylwestrową, ale równie ważne są inne elementy powiązane. Akademia planuje m.in. wspólną modlitwę i adorację Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. Organizatorzy zapowiadają także warsztaty intelektualne:

Z takich punktów angażujących ich intelektualnie i fizycznie, to oczywiście warsztaty tańca, warsztaty muzyczne, ale też warsztaty psychologiczne i spotkanie z gościem. To rozmowa na temat z jednej strony wiary, ale też z drugiej strony na temat świadectwa życia w perspektywie życia z Panem Bogiem - mówi o. Zyskowski.

Organizatorzy zapewniają, że "sylwester z wartościami" cieszy się coraz większym zainteresowaniem. O ile pierwsza edycja była tzw. "badaniem klimatu", tak wiele wskazuje na to, że tegoroczna, trzecia odsłona będzie rekordowa pod względem frekwencji. Wydarzenie rozpocznie się 29 grudnia i potrwa do 1 stycznia.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić